1. YAZARLAR

  2. Meltem Sonay

  3. Tatar’ın ‘karakter’ vurgusu
Meltem Sonay

Meltem Sonay

HABER EXTRA
Yazarın Tüm Yazıları >

Tatar’ın ‘karakter’ vurgusu

A+A-

ALINTI: “Elektrik ve tüp gaz zamlarının ısınma ihtiyacını şömine ve sobalardan karşılama yönüne itmesi, bu işten rant sağlayanların iklim ve coğrafya olarak çok zor şartlarda yetişen ormanlarımızda baskıya neden olması, orman fakiri ülkemiz ormanlarının kaçak kesimlerle talan edilmesi kaçınılmazdır!”

(ÖMÜR AKYÜZ)

 


UBP KURULTAYINA DOĞRU…

Tatar’ın ‘karakter’ vurgusu

“Çok sayıda üye yazılmıştır, hepsine sosyal medyadan, medyadan ulaşmaya çalışıyorum. Üyelere çağrım, madem ki üye oldular adaylara bir baksınlar…”

 

m2-036.jpg

UBP Genel Başkan Adayları’ndan Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, dün düzenlediği basın toplantısında, kendisini, hedeflerini, adaylık sebeplerini anlattı, özellikle ‘karaktere’ vurgu yaptı.

Tatar, bu günlerde parti yönetimince yapılan ‘küçük oyunlara’ işaret ettiği basın toplantısında, Kurultay’ın da şeffaflıkla yapılması gerektiğinin özellikle altını çizdi.

Halkın içinde herkesle diyalog kurabilecek, çalışkan ve tecrübeli bir kişi olduğunu vurgulayan Tatar’ın para, pul, şöhret peşinde olmadığına vurgusu da dikkatlerden kaçmadı.

Dürüstlüğüne ve güvenilirliğine defa defa değinen Tatar, üyelere de seçim yaparken adayların karakterine, geçmişine ve gelecekte ne yapabileceğine bakıp karar vermeleri çağrısında bulundu.

 


YDP’NİN ‘NİSAP TEHDİDİ’

“Bu Pazartesi nisapta sıkıntı olacak!”

m-011.jpg

Yeniden Doğuş Partisi Milletvekili, Genel Başkan Erhan Arıklı ‘hassasiyetlerine önem göstermediği’ gerekçesi ile Hükümet’i ‘nisapla tehdit etti’.

BRT’de Pembe Paşaoğluları’nda konuk olan Arıklı, başından beri icraat yapmaları için Hükümet’e Meclis’te nisabı sağlamaları adına destek olduklarını ve yapıcı muhalefet sürdürdüklerini ifade ederken, bunun artık değişebileceğini söyledi.

Geçtiğimiz Meclis Birleşimi’nin YDP’nin nisap desteği ile açıldığını savunan Arıklı, destekleri ile açılan oturumda onaylamadıkları bir yasanın geçmesine içerlediğini de ifade etti.

Arıklı her ne kadar ‘Nisaba katkı sağlanıp sağlanmayacağına MYK karar verecek’ dese de kararını vermiş gibi… 

Meclis Genel Kurulu’nun önümüzdeki Pazartesi günkü birleşimine, AKPA toplantıları için yurt dışında olan bazı Hükümet mensubu partilerin milletvekillerinin katılamayacağını belirtirken, “Pazartesi nisapta sıkıntı olacak” diye de ekledi. Gözler Pazartesi günkü Meclis Birleşimi’nde olacak…


 

BİR YORUM:

Ah bir de yetişebilsek!..

Yaşım ortaya çıkmış olacak ama mesleğe gireli geçen yaklaşık 15 yılda, her dönemin, sezonun, mevsimin başında hep ‘geç kalındığına’ ilişkin haberler yaptım…

İstisnasız her yıl, her dönem, her sezon, her mevsim!..

Eğitim yılı başlar, okuldaki alt yapı ve diğer eksiklikler için ‘geç kalırız’, turizm sezonu gelir tanıtımda, arzda ‘geç kalırız’… 

Tarımda geç kalırız, sağlıkta geç kalırız, trafikte geç kalırız, ekonomide geç kalırız…

Kış gelir, su baskınları için önlem almakta geç kalırız!

Gelmiş geçmiş hükümetler, değişen beledi yönetimler…  Bir yetişen, zamanında gerekli hamleyi yapan ne yazık ki çıkmaz.

Zamanı geçip sorun kendini gösterince, ‘geç kalındı’ deyip çözümü gösteren çok olur ama zamanında yapan bulunmaz.

Biri bizi geç kalmadan uyarsa, gerekli adımı atsa ya artık!..

 


 

Başbakan sosyal medyadan seslenecek

Döviz krizinin her geçen gün artan hayata yansımaları nedeniyle özellikle sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi olan Başbakan Tufan Erhürman, sosyal medyadan sık sık paylaşım yaparak olan biteni halka paylaşacağını duyurdu.

Halen takip etmeyen varsa, “Uzun uzun yapılan açıklamalar maalesef okunmuyor. Ama bir biçimde ne olup bittiğini halkımızla paylaşmamız gerekiyor. Bu sıkıntılı dönemde en önemli unsurlardan biri de, doğru bilgiyi, şeffaf ve sürekli bir şekilde halkımızla paylaşmak. Onun için gündemde olan konuları kısa kısa buradan paylaşmak ihtiyacı içindeyim ve bunu bugünden başlayarak sıklıkla yapacağım...” diyen Başbakan’ın hesabını takibe alabilir…

 

Bu yazı toplam 1057 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar