1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR'DAN 'MÜLK TASARISI' YORUMU:SÜNNETÇİ KORKUSU
TATARDAN MÜLK TASARISI YORUMU:SÜNNETÇİ KORKUSU

TATAR'DAN 'MÜLK TASARISI' YORUMU:SÜNNETÇİ KORKUSU

Maliye Bakanı Tatar, Güney Kıbrıs’taki “KKTC’de mülk alana 7 yıl hapis” tasarısını değerlendirdi:

A+A-

 

 

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Kıbrıs (Güney) Yönetimi tarafından hazırlanan “KKTC’de mülk alım satımının cezalandırılmasına” ilişkin yasa tasarısını “sünnetçi korkusu” diye niteledi.

Yazılı açıklamasında, böylesi bir düzenlemenin ırkçı bir yaklaşım ve AİHM kararlarına aykırı olduğunu belirten Tatar, “Kendileri batıyor ve Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvurular artıyor. Bunu engellemeye ve Kıbrıs Türkü’ne de terör estirmeye yönelik sünnetçi korkusu” dedi.

Tatar, haksız yere AB dönem başkanlığını yürüten Kıbrıs Rum Yönetimi’nin bu tür haberler ile birinci amacının Taşınmaz Mal Komisyonu’na Kıbrıslı Rumların başvurularının önünü kesmek olduğunu belirtti. Tatar, “Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvurular artık binlerle ifade ediliyor. Bu adamlar geliyor, başvuruyor ve AİHM de kabul ediyor. Paniklerinin asıl nedeni bu” dedi.

Nobel Barış Ödülü’nün bu yıl AB’ye verildiğine dikkat çekerken de, “ırkçı Türk düşmanı bir Rum liderin AB’a başkan olması şaka gibi” diyen Tatar, özetle şunları kaydetti:

“Hem AB başkanıyım diyeceksin; hem de böylesine ırkçı, Türk düşmanı girişimlerde bulunacaksın. Rum ekonomisi batıyor, AB Troykası sıkıştırıyor.Bankaları da battı batacak. Bu gibi kararlar hezeyandır, paniktir. Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvuranlara ve Kıbrıs Türklerine terör uygulamaya çalışıyorlar.

Yapmaya çalıştıkları insan haklarına aykırı terörist bir adımdır. Zaten kendileri Kıbrıs Cumhuriyeti’ni işgal eden terörist bir yönetimdir. AB değerleri diyorlar ancak kendi değerlerini de iğfal ediyorlar.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler