1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR’A TEPKİ BÜYÜK
TATAR’A TEPKİ BÜYÜK

TATAR’A TEPKİ BÜYÜK

KTAMS, Maliye Bakanı Tatar’ın öğrencilerin otobüs ücretlerini ödemeyerek 6 milyon TL tasarruf yaptığını açıklamasını eleştirdi

A+A-

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Başkanı Ahmet Kaptan, öğrencilerin otobüs ücretlerinin ödenmeyerek 6 milyon TL tasarruf edildiğinin açıklanmasını eleştirerek, Anayasa2da eğitimin parasız olduğunun açıkça belirtildiğine dikkat çekti.
Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, UBP hükümetinin geçici istihdamı yapıp makam araçlarını değiştirip, daire müdürlerine dahi makam aracı tahsis edebildiğini ileri sürerek, “Devleti yönetenlerin savurganlıkları her gün basında yer almaktayken, Sn. Ersin Tatar’ın büyük bir marifet yapmış gibi öğrencilerin otobüs ücretlerini ödemeyerek 6 milyon TL tasarruf yaptığını açıklaması tam bir iş bilmezlik, tam bir beceriksizliktir” dedi.
Kısa bir süre önce Maliye Bakanı’nın vergi toplayamadığından yakınır, ülkenin Çalışma Bakanı ise 40 bin kayıtsız çalışandan bahsederken, sermayeye şirin görünmek adına da işverenlerin çalışandan kesip de yatırmadığı sigorta prim ve cezalarına büyük oranda af getirilmekte olduğunu belirten Kaptan, hükümetin istifa etmesini istedi.
Kaptan, “KTAMS olarak öğrencilerin haklı eylemlerinde onların ve ailelerinin yanında olduğumuzu belirtiriz” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 659 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler