1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tatar: “UBP Parti üst yönetimi, yasa ve tüzüğe aykırı davranışlara sessiz kalıyor”
 Tatar: “UBP Parti üst yönetimi, yasa ve tüzüğe aykırı davranışlara sessiz kalıyor”

Tatar: “UBP Parti üst yönetimi, yasa ve tüzüğe aykırı davranışlara sessiz kalıyor”

Tatar, ekonomik sorunlar karşı tedbir alınmasını istedi

A+A-

Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) 31 Ekim’de yapılacak kurultayda genel başkanlığa adaylığını açıklayan Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, halkın çok ciddi ekonomik sorunlarla karşı karşıya olduğunu belirterek, hükümetin, devam edeceği anlaşılan sorunlar karşısında ne yapacağına ivedilikle karar vermesi gerektiğini söyledi.

Tatar, ekonomik değerlendirmelerde bulunup, hükümeti ve UBP’yi eleştirdiği açıklamasında, döviz kurlarındaki yükseliş, Elektrik Kurumu kaynaklı sorunlar, zamlar ve inşaat sektörü başta olmak üzere vatandaşın çok büyük bölümünde tepki ve endişe yarattığını iddia etti.

Ersin Tatar, “Görüştüğümüz, konuştuğumuz vatandaşlarımız, kendi iç sorunlarımıza gereken kararları alarak çözüm bulmamamız, Türk parasının değer kaybı, hükümetin etkisiz ve çaresiz duruşu dolayısı ile acı, acı şikâyet etmektedirler” dedi.

Tatar, şöyle devam etti:
“Bir kriz masası dahi kurulmadı, sektör temsilcileri, sendikalar ve ilgili kuruluşlarla bir araya bile gelinmedi. Herkes, tüm kesimler isyan edercesine açıklama yapıyor ama hükümetten en küçük bir adım yok. İş dünyası, çalışanlar böyle gitmeyeceğini, yangının daha da büyüyeceğini söylüyor ama hükümet asgari ücret konusunda bile gelişmeleri dikkate alan tutum izleyemiyor, dar gelirli, asgari ücretle geçinen çalışanla alay etme anlamına gelen bir rakam ortaya koyuyor, gençlerimizin umutlarını kırıyor”

UBP yönetimine de eleştirilerde bulunan Tatar, hükümet konusunda etkisiz kalmakla suçladığı parti üst yönetimini “yasa ve tüzüğe aykırı davranışlarla kurultay hesapları içine” girmekle suçladı. TAK

Bu haber toplam 1884 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler