1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘TATAR, TEKELCİ SERMAYEDEN YANA’
‘TATAR, TEKELCİ SERMAYEDEN YANA’

‘TATAR, TEKELCİ SERMAYEDEN YANA’

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel, Maliye Bakanı Tatar ve hükümete sert eleştirilerde bulundu

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı “tekelci büyük sermayeden yana taraf olmakla” suçladı.

 

Gökçebel yazılı açıklamasında, Maliye Bakanı Tatar ve hükümete sert eleştirilerde bulundu.

 

Gökçebel açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

“Savunulan serbest piyasa ekonomisinde işine geldiğinde büyük tekelci sermayeye yaranmak için fonlar da kalkabilmekte ama halkı doğrudan etkileyen ve geniş kitlelerin nefes almasını getirecek olan akaryakıt gibi, harçlar gibi uygulamalardan fonlar kalkmamaktadır. Kimin taşeronluğu yapıldığının gizlemesi için demeçler verilmekte, ‘fonları azalttım tüccar döviz dalgalanmasındaki fiyat artışını mallara yansıtmamalı’ denilerek fiyatların artacağı biline biline pişkinlik yapılmaktadır. Ancak artacak fiyatlar karşısında geniş kesimleri koruyan Eşel-Mobil bir daha geri gelemez denilerek halkı gerçekten koruma derdinin olmadığı ortaya konulmaktadır.”

 

Devletin birkaç şirketin ve zenginin hizmetinde çalıştığını ileri süren Gökçebel, “İşbirlikçi hükümet birilerinin karını korumak için istediği alana müdahale etmekte, halkın zenginliklerini ise peşkeş çekmektedir. Bir yandan geniş kitleleri güvencesizliğe, açlığa, çaresizliğe itecek yasalar kriz bahanesiyle bir bir geçirilmekte; diğer yandan yandaş tekelci sermayeye hizmette kusur edilmemektedir” diye ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 825 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler