1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR: SIRADA TEFECİLİK VAR
TATAR: SIRADA TEFECİLİK VAR

TATAR: SIRADA TEFECİLİK VAR

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Faiz Yasası'nından sonra, bundan sonraki adımın Faiz Usul Yasa Tasarısı ve tefeciliği ortadan kaldırılması olduğunu söyledi.

A+A-

 

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, eski borçların yapılandırılmasıyla ilgili yasanın meclisten geçtiğini, bundan sonraki adımın Faiz Usul Yasa Tasarısı ve tefeciliği ortadan kaldırılmasını sağlayacak yasa tasarılarının hazırlanması olduğunu söyledi.

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, KKTC Merkez Bankası Başkanı Bilal San başkanlığındaki yönetim kurulunu kabulü sırasında yaptığı açıklamada, “bu yasa uzlaşı ile ortaya çıktı, tüm bankalara ve Merkez Bankası’na bu konuda teşekkür ederim” dedi.

 

Tatar, bundan sonra borçluların ilgili bankalar ile temasa geçerek kendi koşullarını araştırarak borçlarını taksitlerle ödeyeceklerini belirtti.

 

“Bundan sonraki adımımız Faiz Usul Yasası ve tefeciliğin ortadan kalkması. Bu konuda iki yasal düzenleme önümüzde duruyor. Bunların çalışmaları yapılıyor” diyen Tatar, Merkez Bankası’nın da bu konuda görüşlerinin alınacağını söyledi.

 

Tefeciliğe son verileceğini belirten Tatar, bu konuda çok mağduriyetler olduğunu, vatandaşların çok yüksek faizlerle borçlanmakta olduğunu ifade etti.

 

Tatar, KKTC’de çalışacak finans kuruluşlarının kayıt altına girmeleri ve Merkez Bankası’nın denetiminde olmaları gerektiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler