1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR SERT KONUŞTU
TATAR SERT KONUŞTU

TATAR SERT KONUŞTU

“Milletvekilidir diye yasaları çiğneyemez!..” Maliye Bakanı Ersin Tatar, UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın, 3 yıldır kullandığı gümrüksüz araç konusunda sert açıklamalarda bulundu TOP GÜMRÜK MÜDÜRÜ’ND

A+A-

 

 

 

“Milletvekilidir diye yasaları çiğneyemez!..”

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın, 3 yıldır kullandığı gümrüksüz araç konusunda sert açıklamalarda bulundu

 

TOP GÜMRÜK MÜDÜRÜ’NDE…

 

KS56JWX plakalı aracı ülkemizde ‘gümrüksüz’ kullanan ve 3 yıldır gümrük işlemlerini yapmayan Aslanbaba, UBP içerisinde de rahatsızlığa neden oldu.

Bir süredir Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu tarafından ‘gümrüksüz araç kullanımına’ izin verilirken, uzunca bir süredir Aslanbaba’ya bu izin de verilmedi.

YENiDÜZEN’in bu konudaki ısrarlı yayınlarının ardından ise Maliye Bakanı Ersin Tatar devreye girdi.

Tatar, Aslanbaba’ya kesinlikle ayrıcalık uygulanmayacağını vurguladı.  Tatar, “Yasalar ne ise o uygulanacak. Milletvekilidir diye yasaları çiğnemesine izin veremeyiz” dedi.

 

GÜMRÜK MÜDÜRÜ NE YAPACAK?

 

Tatar’ın açıklamasının ardından Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu’nun, Aslanbaba’nın gümrüksüz aracı hakkında nasıl bir işlem yapacağı merakla bekleniyor. Birçok soru yanıtsız kalırken, en kısa zamanda Gümrük Müdürü Çobanoğlu’nun, Aslanbaba’nın gümrüksüz aracı konusundaki bilgileri kamuoyu paylaşmasını diliyoruz.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

  

Bu haber toplam 2532 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler