1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tatar ne konuştu?
Tatar ne konuştu?

Tatar ne konuştu?

1’nci Cumhurbaşkanı Denktaş’ın cenaze töreninde, Saray’da koyu bir muhabbet vardı iki bakan arasında… Maliye Bakanı Ersin Tatar Saray’a gelmesine eşlik ettiği TC Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile cenaze töreni boyunca hararetli

A+A-

 

 

1’nci Cumhurbaşkanı Denktaş’ın cenaze töreninde, Saray’da koyu bir muhabbet vardı iki bakan arasında… Maliye Bakanı Ersin Tatar Saray’a gelmesine eşlik ettiği TC Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile cenaze töreni boyunca hararetli şekilde konuştu.

Tatar ile Şimşek arasındaki hararetli konuşma dikkatlerden kaçmazken, ‘Tatar ayaküstü Ankara’nın kapısını çaldı’  yorumlarına neden oldu.


Rahşan Ecevit hayret ettirdi…

Denktaş’ın cenaze törenine katılanlar arasında yer alan TC eski Başbakanı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, herkesi hayretler içerisinde bıraktı. Saray’daki törene ilk gelenler arasında bulunan Ecevit, saatlerce ayakta durdu, yerinden kıpırdamadı. Saray görevlilerinin ‘Sandalyeye buyurun’ sözlerini ise kibarca reddeden Ecevit, tüm törenlerde an ve an hazır bulundu. Ecevit, enerjisine hayran bıraktırdı.


BDP'li vekil salonu terk etti

TBMM Genel Kurulu’nda Denktaş için yapılan saygı duruşu gündem oldu. Meclis Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığındaki toplantı öncesi, Denktaş için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Siyasi parti temsilcileri ise birer konuşma yaptı. BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın saygı duruşu sırasında salondan çıkması ise dikkati çekti. Tan,  yaşanan bu olay sonrası yaptığı açıklamada,  protesto yapmadığını söyleyerek, “Çok özel bir sebebi yok, duygusal olarak bulunmak istemedim” dedi.

 


Neşe Yaşın’a BRT sansürü

BRT bir kez daha bir sanatçıya, yazara, gazeteciye yaptığı sansür ile gündeme geldi. Dün Yazar Neşe Yaşın, BRT’de katılacağı ‘yemek programının’ son anda iptal edildiği haberini aldı.

“Az önce gelen bir telefona göre yemek programı iptal edilmiştir. Konuğun ‘Neşe Yaşın’ olması nedeniyle. Yorum yok. Başkası da yapmasın” düşüncelerini Facebook’ta paylaşan Neşe Yaşın’a, BRT Yönetimi’nin ne gibi bir açıklama yapacağı merak ediliyor doğrusu…


 

Yılmaz Özdil’e sert tepki!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’in geçtiğimiz gün yayınladığı ve Kıbrıs Türklerini ‘aşağıladığı’ yazısı, Kıbrıs Türk Medyası’nda sert tepkilere neden oldu.

Özdil, Denktaş’ın ‘gömü yeri’nin Anıt kabir olması gerektiğini söylediği yazısında, “En azından sembolik mozole öneriyorum. Çünkü üç kuruş parayı bağımsızlığa tercih eden zihniyet nedeniyle, Denktaş’ın defnedileceği yerin de Türk toprağı olarak kalacağı da meçhul” diyordu.

İşte Özdil’in bu yorumu büyük bir tepkiye neden oldu. Köşe yazarları Levent Özadam, Ali Tekman ve Nazım Beratlı’nın Yılmaz Özdil’e yanıtı:

Nazım Beratlı: “…Bu herif, dünkü yazısında mealen demiş ki:

“ Denktaş’ı Anıt Kabir’e gömelim de bakarsın Kıbrıslılar AB-ABD sevdası ile mezarını Rumlara verir!”

Oğlum bidon kafa, sen Denktaş’la aklını bozacağına, Türkiye yüksek bürokrasisi ve politikacılarından kaç tanesinin çocuğu ABD vatandaşı ona baksana? Örneğin sayın Önder Sav’ın oğlu, neden ABD vatandaşı? Daha kaç tane var sizin partide? Niçin parçalanıyorsunuz KKTC vatandaşlığı almak için? “Günü gelir, AB vatandaşı olurum” diye değil mi? Denktaş’a biz sahip çıkarız, hiç merak etme… Sen partiyi kurtar…

Tapusu da ABD’ye gidecek gözünü açmazsan…  Burada senin gibileri altı ayda kırmızı kiremitli yere göndeririz… Yazık olur tangırtına…”

 

***

Levent Özadam: Denktaş’ı çağdaşı, bunamış, geri kafalı, fosil olarak adlandıranlar yine kendi medya plazalarında viskisini yudumlarken yüklü paralar alıp kalem sallayanlardı.

Yılmaz Özdil, hiç hayıflanmasın ki Kıbrıs Türkünün kendisinin kefilliğine ihtiyacı yoktur.

İsterse kendi evinin bir köşesine sembolik olarak Denktaş mozolesi koyabilir ama, Denktaş üzerinden hem siyaset yapması, hem de Kıbrıs Türküne hakaret ederek saldırmasını da bu halk asla unutmayacaktır.

***

Ali Tekman: Bu kadar ucuza sayıyor bizi demek ki pahalı yazar…

  “Üç kuruş paraya”…

 Şimdi soralım ona;

 Annan Planı’nın gündemde olduğu dönemde ve 2004 referandumunda Kıbrıslı Türkleri plana “evet” demeye kim teşvik ediyor, o plana kefil oluyor ve destek veriyordu pek Sayın Özdil?

  “Üç kuruş para” için miydi tüm o kampanyalar?

Verin bunun da yanıtını…

 

 

 

 


 

 

“Hiç kuşkusuz Denktaş cenazesinin en önemli figürü Rahşan Ecevit olsa gerek.”

 

Oshan SABIRLI’nın profilinden

 

Yarın karla karışık yağmur bekleniyormuş. Bunu duyunca Erol Uysal dostumun bugün söylediği cümle geldi aklıma. "Keşke kar yağsa. En azından kardan da olsa adam görürdük"... helal.. ne deyim...”

 

Aral Moral’ın profilinden

 


 

“Bu üye arkadaşlar onlara oy veren halkı hayal kırıklığına uğratmayı sürdürüyor. Mecliste ciddi görev almak yerine, çocuk oyuncağına çevirdikleri basın açıklamaları ile ortamı germeye çalışıyorlar”

Cemal Bulutoğluları (LTB Başkanı)

 


 

“13 ocak akşamı yapılan son toplantıda da en ağır küfür ve hakaretlere maruz kaldığımız tüm halkımıza duyururken, UBP ve DP’li meclis üyelerini de Bulutoğluları’nın bu tavrına sessiz kalmamaya davet ediyoruz.  Unutulmamalıdır ki sessiz kalmak onaylamaktır.”

Lefkoşa Meclis üyeleri (CTP-TDP)

 


GÜNÜN FOTOSU

 

 

 

Bu haber toplam 1219 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler