1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR, NADİR KARARINI DEĞERLENDİRDİ
TATAR, NADİR KARARINI DEĞERLENDİRDİ

TATAR, NADİR KARARINI DEĞERLENDİRDİ

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Asil Nadir'in hapis cezası almasını değerlendirdi: “BİZİM İÇİN BİR AMBARGODUR” Maliye Bakanı Ersin Tatar, Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir'in İngiltere'de hapis cezası almasıyla ilgili, “Bu esasında

A+A-

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Asil Nadir'in hapis cezası almasını değerlendirdi:

 

“BİZİM İÇİN BİR AMBARGODUR”

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir'in İngiltere'de hapis cezası almasıyla ilgili, “Bu esasında bizim için bir ambargodur” dedi.

Geçmişte Polly Peck’in muhasebe bölümünde çalışan ve Asil Nadir davasında, Polly Peck’in parasının yurt dışına çıkarılmasına yardım ettiği için, adı geçen Tatar, “Özellikle KKTC'ye yatırım yapmış, büyük bir vizyoner iş adamının 2 milyar dolarlık şirketi bugün yok olmuştur. Kaç sene sonra da İngiliz adaleti ona şu an 10 yıl hapis cezası vermiştir. Bu bizim için üzüntü verici bir olaydır” değerlendirmesinde bulundu.

Kıbrıs Türkünün, sivil toplum örgütlerinin Kıbrıs'ta iş adamı Asil Nadir'in yanında olduğuna dair açıklamalar yaptığını hatırlatan Tatar, şunları kaydetti:

“Bu esasında bizim için bir ambargodur. Çünkü bugün Rum basını, manşetlerinde, Asil Nadir'in cezasının yeterli olmadığını yazıyor. Mahkeme kayıtlarına bakıldığında, İngiliz polisi Rum tarafına giderek, Rum tarafında araştırmasını yapmış ve Rum hükümeti bu mahkemenin kayıtlarına girmiştir. Çünkü onlara göre, KKTC’de Asil Nadir’in yaptığı yatırımların, ‘Rum topraklarında gayri yasal şekilde yapıldığı ve dolayısıyla bu şirketin batırılması gerektiği’ şeklinde mahkeme kayıtlarına girmiş birtakım söylentiler vardır. Dolayısıyla Kıbrıs bir ambargo, izolasyon altındadır. Ancak bizim çıkış yolumuz ana vatan Türkiye’dedir. Biz ana vatan Türkiye'ye şükran ve minnet duyuyoruz. Kimse bizi ayıramaz. Türk hükümetine bir kez daha çok teşekkür etmek istiyorum.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler