1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tatar, istikrar için Küçük diyecek
Tatar, istikrar için Küçük diyecek

Tatar, istikrar için Küçük diyecek

Maliye Bakanı Ersin Tatar dün Öğle Postası’nda Sami Özuslu’nun sorularını yanıtladı. Birçok konudaki soruları yanıtlayan Tatar, UBP Kurultayı’na yönelik kimi destekleyeceği yönünde de açıklamada bulundu. Bir önceki kurultayda da Başbak

A+A-

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar dün Öğle Postası’nda Sami Özuslu’nun sorularını yanıtladı. Birçok konudaki soruları yanıtlayan Tatar, UBP Kurultayı’na yönelik kimi destekleyeceği yönünde de açıklamada bulundu.

Bir önceki kurultayda da Başbakan İrsen Küçük’ü destekleyen ve Küçük kabinesinin de değişilmez ismi olarak anılan Maliye Bakanı Ersin Tatar, bu kurultayda da istikrardan yana olduğunu dile getirerek, Küçük’ü destekleyeceği yönünde mesajlar verdi.


Kaşif suskunluğa büründü…

UBP Kurultayı’nda başkan adaylığı için ismi geçen Ahmet Kaşif henüz adaylığı konusunda net bir açıklama yapmadı. Ancak, Kaşif’in suskunluğu birçok iddianın da ortaya atılmasına neden oldu.

Yaptığı bazı ziyaretlerde “Başbakan Kaşif” sloganları ile karşılanan Kaşif, hemen bir delege yoklaması yaparak işe koyuldu. Ardından Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun desteğini de aldığı yazıldı.

Ha bugün ha yarın başkanlığa adaylığını açıklayacağı iddialarına, yeni bir iddia eklendi. Herkes Kaşif’in adaylığına kesin gözle bakarken, ‘Kaşif aday olmayacak” haberleri yazıldı.

Hatta TC Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Beşir Atalay’ın, Kaşif’e bu yönde söylemlerde bulunduğu iddia edildi.

Dün Kaşif’i aramamıza rağmen, telefonlarına bakmadı. En birinci ağızdan olup biteni öğrenmek isterken, Kaşif sessizliğini korumakta. Ama bu Kaşif’in fırtına öncesi sessizliği mi yakında göreceğiz.

 


 

Sessizce geldi, müdürlüğü aldı!..

Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim oldu. Pervin Gürler’di, Erdal Emanet’ti derken, sürpriz bir isim dün Polis Genel Müdürlüğü koltuğuna oturdu.

Birkaç gündür medyanın en önemli gündem maddesiydi, Genel Müdür kim olacak?

Ve her gün yeni iddialar ortaya atılarak, kulislerde konuşulanlar, gazete haberlerine yansıdı.

Bazı çevreler Pervin Gürler’in bazıları da Erdal Emanet’in adını sıkça dile getirirken, İskele Polis Müdürü Ahmet Zaim sürpriz yaptı.

Sürpriz bir isim olarak da müdürlüğe atandı. Ancak atanmasıyla birlikte yeni iddialarda ortaya atıldı. Zaim’in AKP tarafından istenilen bir isim olduğuna vurgu yapıldı, bir başka iddia ise Başbakan İrsen Küçük tarafından bu ismin ön plana çıkarıldığı ifade edildi.

Zaman içerisinde bu iddiaların doğruluk payının ne olacağını hep birlikte göreceğiz, ama bugün polis yeni bir dönem başlıyor.

 


 

Turgay Avcı’nın rahatlığı ve resti...

 

“Turgay Avcı, UBP ile ilişkilerinin ne olacağı konusunda hep üstü kapalı konuşmayı tercih etti. Ancak Avcı’nın söylediklerinden söylemediklerini okuduğum zaman UBP, ÖRP ilişkileri çok yakın bir gelecekten yeniden masaya yatırılacak. ÖRP’nin istediği önce koalisyona girmek ve oradan doğal bir akışla UBP ile bütünleşmeyi değerlendirmek.

Erdoğan’ın da bu konuda istek seslendirdiğini düşünüyorum.”

 

HASAN HASTÜRER

 


Böyle gitmez

“Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yapılan, çökme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan bir binadaki yarıkların, çatlakların sıvanmasına benzer…

Buna göz boyama da denilebilir.

Bir süre sonra ne olacak?

Yarıklar, çatlaklar daha genişlemiş olarak yeniden ortaya çıkacak…

Çünkü sorun duvarlardaki çatlaklarda değil, binanın temellerindedir.

Temeller sağlam zemine oturmuyor…

Üstelik malzemeden çalınmış…

Yeterince çimento ve demir kullanılmamış…

Dolayısıyla binada ikide bir tamirat yapmak çözüm değildir.

Yapılması gereken, binanın tümüyle yıkılarak, sağlam temeller üzerine, malzemeden çalınmadan yeniden inşa edilmesidir…

Yani Lefkoşa Türk Belediyesi, sorunlarına kalıcı çözümler getirilerek sil baştan yapılandırılmalıdır. 

Ama ne yazık, henüz o yönde etkin bir çalışma başlatıldığını göremiyoruz.”

 

BİLBAY EMİNOĞLU

 


 

“ Kendi ülkende tatil yap”

 

“20 Temmuz’a kadar LTB’ deki sorunlar çözülecek ifadesi aslında köklü bir çözümü içermiyor ...

Bu söylem kısa günü kurtarma söylemi…

Yani bir nevi köprüyü geçene kadar ayı’ya dayı deme...

Sakın ola aldanmayıb İrsen Bey’in bu konuşmalarına...Tayyip’i kısmetse sorunsuz bir şekilde memleketten yolluyalım, mahçup olmayalım telaşı içinde İrsen Bey...

Çalışanların durumu kendisini bir gram ilgilendirmiyor aslında...

Ben 20 Temmuz’dan sonra olacak olanları bekliyorum…

Mesela LTB çalışanlarının Temmuz ayı maaşlarını alması gereken günü… Esas dananın kuyruğu o zaman kopacak...”

 

MEHMET EŞ

 


 

 

“Başbakan'ın YDÜ Hastanesine Rum Kadını ziyaret reklamı Kurultay öncesinde UBP'ye YDÜ'nün maddi desteği mi? kaç gündür bunu düşünüyorum.”

 

Oshan SABIRLI’nın profilinden

 

 


 

SANAYİYİ KİM YÖNETSİN?

“Her yağmurdan sonra sel yaşandığı, çöplerin toplanmayarak her zaman etrafa saçıldığı, lağım sularının taştığı, yolların döküldüğü, çarpık yapılaşmanın had safhaya ulaştığı, üretim yapmanın imkansız hale geldiği bu bölgelerde iş yapmaya çalışan insanların sabrı artık kalmamıştır. Kıbrıs Türk Sanayi Odası olarak sanayicilerimizin bunu asla hak etmediğine inanıyoruz. Bir devlet üreticisine bu kadar hor davranabilir mi?”

 

ALİ ÇIRALI (Sanayi  Odası Başkanı)

 


 

BİR CAMİ DE YDÜ’DEN…

“YDÜ, kampüs alanı içerisine ‘Kıbrıs’ın en büyük’ camisini yapıyor ve temeli , 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı’nın yıldönümünde atılıyor.

Üniversitenin tasarladığı ve kampüs alanı içerisinde konumlandırılacak olan ‘Kıbrıs’ın en büyük ve en yüksek kapasiteli’ camii ve Kıbrıs’ın ilk İlahiyat Fakültesi inşaatı için temel atma hazırlıkları tamamlanmak üzere.”

 

Yakın Doğu Üniversitesi

 


 

FOTO YORUM…

 

 

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yaşanan yetki karmaşası nedeniyle her tarafı sorun yumağı halinde…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler