1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tatar 'eşit ortaklık' istedi
Tatar eşit ortaklık istedi

Tatar 'eşit ortaklık' istedi

Yapılması gereken UBP’yi küçük ortak durumuna düşürmeyecek, UBP’nin ilkelerini, sosyal, ekonomik , siyasal olmazsa olmazlarını da içeren bir koalisyon protokolü hazırlanmasını sağlamak ve parti yetkili organlarının hatta gerekirse üyenin, tabanın görüşle

A+A-

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, “CTP’nin basına da yansıyan tutumu ve CTP yöneticilerinin açıklamaları göz önüne alındığında taban ekseriyeti gibi kendisinin de  bu parti ile yapılacak bir koalisyonun halka, ülkeye ve UBP’ye bir fayda sağlamayacağı düşüncesinde olduğunu” vurguladı.
Tatar, açıklamasında şunları kaydetti;

“  Herkesin bildiği üzere devamlı olarak halkın içinde , tabanla birlikte olan bir milletvekiliyim. Siyasette esas olan ilkeler çerçevesinde halka, Devlete, ülkeye hizmet etmektir. Ulusal Birlik Partisi, kökleri tarihin derinliklerinde olan KKTC’nin yaşatılıp yüceltilmesini ana hedef olarak belirlemiş, piyasa ekonomisine, hür teşebbüse, demokrasiye inanan, Türkiye’yi Anavatan bilen bir partidir.

UBP, bu ülkedeki tüm siyasi, sosyal ekonomik başarıların, gelişmelerin altına imzasını atmış önder, lider bir parti olarak hep daha ileriye gitmeyi hedefleyen köklü bir düiüncenin siyasi, yapılanması ve  ifadesidir.
Bu gerçekler asla diğer partileri aşağılamak ve dışlamak değildir ama şurası da bir açıktır ki, en uzun süre başbakanlık görevini yapanlar hep UBP’nin genel başkanları olmuştur.
Hal böyleyken, UBP’nin küçük ortak, ikinci parti, kendisine bazı ilkeler ve hükümet programı  dayatılan ve ‘bunları kabul edersen gel seni hükümete koyalım, olmazsa güle güle’denilen bir parti durumuna düşürülmesi tabanımızı ve bizeri üzmektedir.

Maalesef CTP Genel Sekreteri koalisyon görüşmelerine başlanması kararından sonra çıktığı televizyon programında dayatmacı, aşağılayıcı tavrını sürdürmüş ve ‘ biz ülkeyi bu hale getiren zihniyete düşmanız’  ifadelerini kullanarak UBP’ye ağır bir saldırıda daha bulunmuştur.
Burada çatılan, eleştirilen, hatta aşağılanan  zihniyetin ne olduğu açıktır.
Oysa biz KKTC devletini kuran, üniversiteleri yaşama geçiren, yollarımızı, göletlerimizi yapan, Türkiye’den su ve elektrik getirilmesi projelerini ortaya koyarak büyük düşünen, KKTC halkının refahını, demokrasisini daha da geliştirme ülküsünde olan UBP zihniyeti ile gurur duyuyoruz.
Ben ve inanıyorum ki tabanımızın büyük bölümü, CTP ile bir tam eşitlik koşullarında,dönüşümlü başbakanlıkta uzlaşılarak, çağdaş, gerçekçi bir programla , halımızın yararına oluşacak bir koalisyona değil bugün ortaya konulan görüşler, tavır ve şu ana kadar ifade edilenler çerçevesinde bir ‘küçük ortaklığa’ karşıyız.

Yapılması gereken UBP’yi küçük ortak durumuna düşürmeyecek, UBP’nin ilkelerini, sosyal, ekonomik , siyasal olmazsa olmazlarını da içeren bir koalisyon protokolü hazırlanmasını sağlamak ve parti yetkili organlarının hatta gerekirse üyenin, tabanın  görüşlerini alarak CTP ile ortaklığa girişmektir.
Söz konusu olan ülkenin ve partinin geleceğidir.Acele edilmemelidir. CTP’nin UBP’ye sunduğu sözde hükümet programı açıklanmalı, bakanlıklar konusundaki pazarlıklar şeffaflaştırılmalıdır.
Aksi bir davranışın tarihi vebalinin büyük olabileceği düşüncesi ile tüm KKTC halkına en derin saygı ve sevgilerimi ifade ediyorum.”

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler