1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR: 'ÇÖPLERİ KALDIRIM VE YOLLARA ATMAYIN'
TATAR: ÇÖPLERİ KALDIRIM VE YOLLARA ATMAYIN

TATAR: 'ÇÖPLERİ KALDIRIM VE YOLLARA ATMAYIN'

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Taşkınköy ve Göçmenköy bölgeleri ile Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

A+A-

 

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Lefkoşa’da yaşanan yoğun yağışlardan etkilenen Taşkınköy ve Göçmenköy bölgeleri ile Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Maliye Bakanlığı Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Tatar’a, incelemeleri sırasında Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Taşkınköy Muhtarı Orhan Dizliklioğlu eşlik etti.

Temizlik ekipleri tarafından bölgede yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yerinde inceleyen Tatar, gazetecilerin sorularını yanıtlarken “Sel ve taşkın sorununa köklü çözüm için üretilecek projelere bütçemizde ödenek ayıracağız” dedi.

Tatar, halkın daha duyarlı davranıp yağmur suyu menfezlerini tıkama riski olan çöp ve poşetleri gelişigüzel kaldırım ve yollara atmamaları konusunda hassasiyet göstermelerini istedi ve belediyelerin yol ve kaldırımları temizlemenin ne kadar görevleri ise vatandaşların da kendi bahçelerini temiz tutmasının görevi olduğunu vurguladı.

Bu haber toplam 655 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler