1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR, 'BAVULLA PARA AKTARMA'YA NE DEDİ?
TATAR, BAVULLA PARA AKTARMAYA NE DEDİ?

TATAR, 'BAVULLA PARA AKTARMA'YA NE DEDİ?

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Garanti Bankası’na güvenlerinin sonsuz olduğunu ancak off-shore hesaplara para aktarılmasının yanlış olacağını söyledi.

A+A-

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Garanti Bankası’na güvenlerinin sonsuz olduğunu ancak off-shore hesaplara para aktarılmasının yanlış olacağını söyledi.

Maliye Bakanı Tatar, Lefkoşa Şube Müdürü’nün, “7 Milyon TL ile kayıplara karışması üzerine” KKTC’ye gelen TC Garanti Bankası Bölge Müdürü Lütfi Hacıoğlu ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Tatar, görüşmede, Garanti Bankası adına yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü yetkililerle paylaştı. Tatar, gerekli araştırmanın yapılması hususunda Merkez Bankası’na talimat verdiğini yineledi.

Maliye Bakanı Tatar, off-shore bankaların hesaplarına kişilerin para aktarmasına KKTC hükümeti olarak karşı olduklarını söyledi. Tatar, böyle bir durumda devletin vergi kaybedeceğini, bu tip işlemlerin yapılmaması gerektiğini belirtti.

Tatar, gerekli havalelerin Merkez Bankası üzerinden çok düşük komisyonla yapılabileceğini kaydetti.

MÜDÜR YAKALANDI

Maliye Bakanlığı’nın açıklamasına göre, bakanı gelişmeler konusunda bilgilendiren TC Garanti Bankası Bölge Müdürü Lütfi Hacıoğlu, söz konusu müdürün İstanbul’da 7 Milyon TL ile yakalandığı bilgisini aktardı.

Hacıoğlu, bankanın Lefkoşa Şubesi’nde bir görev değişiminin gündemde olduğunu ve bu aşamada ilgili müdürün tamamıyla kişisel hareketiyle böyle bir olayı gerçekleştirdiğinin tespit edildiğini ifade etti.

TC Garanti Bankası’nın konuyla ilgili gerekli önlemi aldığını kaydeden Hacıoğlu, KKTC’deki faaliyetlerini artırmak için çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Hacıoğlu ve beraberindeki heyet, Tatar’ın sorusu üzerine, nakit para hareketinin off-shore bankalara para aktarma ile bağlantısının olmadığını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler