1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tat yok, Tatlısu var
Tat yok, Tatlısu var

Tat yok, Tatlısu var

Tatlısu istediği bir puanı alarak bayrama girerken, MTG’de tat bırakmadı. Maçın da pek tadı yoktu ama oyun olarak Tatlısu sahaya istediklerini yansıtmayı başardı. İleride Morris ve Allen rakip savunmayı oyalarken, savunmada kaleci Özgür ve sahanın e

A+A-

Tatlısu istediği bir puanı alarak bayrama girerken, MTG’de tat bırakmadı. Maçın da pek tadı yoktu ama oyun olarak Tatlısu sahaya istediklerini yansıtmayı başardı. İleride Morris ve Allen rakip savunmayı oyalarken, savunmada kaleci Özgür ve sahanın en başarılı ismi Hüseyin Özbaysal, bayramlık puanı almayı başardılar.

İkinci devrede sakatlıktan henüz tam olarak kurtulmamış Nikolou ve Deniz’i de oyuna alarak çoklu forvet anlayışıyla oynayan sarı yeşilliler, maçın son bölümünde orta sahayı da unutarak yüklendiler ama olmadı. Gol dün adeta ‘yokum’ dedi. Nikolou’nun bencillik yapması, Osman’ın bulduğu uygun pozisyonları harcaması, Özgür’ün geçit vermediği kafa vuruşları, sarı yeşillilerin galibiyetini engelledi. Her iki takım da yeteri kadar pas  yapamadı. İsabetli pas oranı düşüktü. Savunmalarının en gerisindeki Hüseyin Özbaysal ve Hasan Tamel, takımları adına çok iyi oynarlarken, hata yapmayarak kalelerinde,  altından kalkamayacakları olası bir gole izin vermediler.

MTG adına Kemal sahanın iyilerindendi. O da kritik müdahaleler yaptı. Kaleci İbrahim kalesini gole kapattı. Tatlısu ise dengeli ama pozitif oynadı. Emin’in sert şutu direkte patlamayıp ağları bulsa üç puanı da alıp gideceklerdi. Aslında bu bir puanla son haftalardaki çıkışlarının ve başarılı sonuçlarının tesadüf olmadığını da kanıtlamış oldular.

Futbolun meyvesi ve kazanmayı sağlayan ana unsur goldür, ama, çok gol adamınızın olması her zaman işe yaramıyor. MTG bunu dün bir handikap gibi yaşadı. Erken bulacağı bir golle maçı kopartacakken, işi ikinci devreye bıraktı. Bu kez de iyi kapanan bir savunma buldu önünde. Onu da aşamayınca beraberliğe razı oldu. Skor maçın tam bir karşılığıydı. Tempo ikinci devrede daha yüksek, pozisyon daha fazlaydı ama son vuruşlar beceriksizdi. İki kaleci de gününde olunca görmek için geldiğimiz golü haftaya bıraktık.

Fehim Dayı ve yardımcıları başarılıydılar. Bu arada spor camiasının da Kurban Bayramı’nı kutlar, sağlık ve huzur getirmesini dilerim.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler