1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tat vermediler…
Tat vermediler…

Tat vermediler…

Cumartesi günü gördüğümüz Doğan Türk Birliği - Yenicami maçı gerçekten futbolseverlerin ve biz spor yazarlarının görmek istediği bir karşılaşma oldu. Fakat dün oynanan Çetinkaya - Gönyeli maçı gerçekten tat vermeyen, kalitesiz bir karşılaşmaydı. Karşılaş

A+A-

 

 

Cumartesi günü gördüğümüz Doğan Türk Birliği - Yenicami maçı gerçekten futbolseverlerin ve biz spor yazarlarının görmek istediği bir karşılaşma oldu. Fakat dün oynanan Çetinkaya - Gönyeli maçı gerçekten tat vermeyen, kalitesiz bir karşılaşmaydı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında goller olamasa nerede ise yazacak pozisyon bulamayacaktık.

Karşılaşma boyunca tek gol pozisyonu üretemeyen Gönyeli, geçtiğimiz sezon play-out oynayarak ligde kalmayı başarırken, bu sezon bir alt kümeye düşerse kimse şaşırmasın.

Karşılaşma boyunca Serhan’ın gayretleri sayesinde ayakta duran Çetinkaya’da ilk yarıda Ertan’ın arka arkaya vurduğu şutlar gol olsa idi durum Gönyeli adına daha da acı olabilirdi.

Gönyeli, ilk haftalarda mağlup olsa da, oynadığı futbolla az da olsa beğeni topluyordu. Fakat son iki hafta gördüğüm Gönyeli gol pozisyonu üretmeyi bırak, ceza alanı içerisine bile giremiyor.

Anlıyorum genç bir kadro, ama bu genç kadro daha iyi kullanılmalı, daha iyi motive edilmeli ve gençliklerinin de verdiği güçle sonuna kadar mücadele etmeli.

Özellikle orta alanda mücadele eden oyuncular bu şekilde oynamaya devam ettikleri takdirde lig sonunda hüsran yaşamaları kaçınılmaz olur.

Çetinkaya ise böylesi bir rakip karşısında hakemin verdiği penaltı olmasa bekli karşılaşma boyunca gol de atamayacaktı.

Yukarıda belirttiğim gibi ilk yarıda Ertan’ın şutlarının dışında pozisyon yok. İkinci yarıda da penaltı sonrası, Batshi’nin maç kendi gayreti ile altı pas çizgisine kadar getirdiği topu on sekiz içerisine çıkarayım derken, devansa çarpan topun Cemre’nin önünde kalma şansı ile ikinci golü bulması tamamen tesadüflere dayalı pozisyonlar oldu.

Karşılaşma boyunca çok çalışan Serhan’ın futbolu takımı adına olumlu yansırken, orta alanda oynayan oyuncuların oyun kurmada acemice davranmaları, ilerleyen haftalarda Çetinkaya adına olumsuz bir görünüm ortaya koyabilir.

Karşılaşmanın hakemi Aziz Dayı, ilk yarı adına, bizlerin tribünde mırıldandığı “acaba kartlarını evde mi unuttu” söylemini yalanlarcasına, ikinci yarıda gösterdiği ve gösteremediği kartlarla bizleri yanılttı.

Cemre’nin düşürülüşü penaltı mı değil mi, tartışmıyorum ama Tunç’un ikinci sarı kartını tartışırım. 90 dakika boyunca 10 tane Tunç’un pozisyonundan daha açık pozisyon sayabilirim.

Akın’ın, Esin’in, Batsi’nin, Yusuf Palaz’ın gibi...

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler