1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taşucu’nda hedef başarı
Taşucu’nda hedef başarı

Taşucu’nda hedef başarı

Yüzme, bisiklet, atletizm ve triatlon branşlarında faaliyet gösteren Ares Spor Kulübü, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği Taşucu Triatlonu’nda boy gösterecek

A+A-

 

Yüzme, bisiklet, atletizm ve triatlon branşlarında faaliyet gösteren Ares Spor Kulübü, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği Taşucu Triatlonu’nda boy gösterecek. Türkiye Triatlon Federasyonu’nda lisans ve tescil işlemlerini tamamlayan Ares Spor Kulübü Başkanı Osman Yoran, sporcuların Taşucu’nda düzenlenecek önemli organizasyonda mücadele etmesi için tüm hazırlıkları yaptıklarını ve artık sıra performans sergilemede olduğunu söyledi. Yarın gerçekleşecek Taşucu triatlonu için bugün adadan ayrılacak kafile Türkiye Şampiyonası’nda Ares adına yarışacak.

Başarılı atletler Cenevre ve Chicago’ya

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Taşucu Triatlonu son dört yıldır triatlon sezonun açılış yarışı olma özelliğinde. Taşucu Triatlonu, bu yıl geçtiğimiz üç yıldan farklı bir yapıda gerçekleştirilecek. TC Triatlon Federasyonu, tarihinde ilk kez yaş grupları sporcuları için milli takım seçmelerini Taşucu' nda gerçekleştirilecek. Seçmelerde başarılı olan atletler, 2015 sezonunda Cenevre ve Chigago’ da koşulacak olan yaş grupları Dünya Şampiyonası’ na gitmeye hak kazanacak.

İki kat puan veren yarış

Ares Spor Kulübü sporcuları Hüseyin Arhan 30+ Erkekler 1981-1985 yaş grubunda, Emine Uluçay 19+ Bayanlar 1986-1996 yaş grubunda ve Kemal Elektrikçi de 19+ Erkekler 1991-1996 yaş grubunda ülkemizi temsil edecekler.

Taşucu Triatlonu Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın olimpik mesafdeki ilk ayağı olacak. Şampiyona, Türkiye’deki sezonunun iki olimpik triatlonundan biri olduğundan ve olimpik mesafe de sprinte göre iki kat daha fazla puan verdiğinden tüm sporcuların hedefi en iyi dereceyi elde etmek olacak.

Yoran’dan sporuclara destek

Ares Spor Kulübü Başkanı Osman Yoran, Taşucu triatlonu öncesi yaptığı açıklamada sporcularına güvendiklerini ve kulüp olarak arkalarında olduklarını söyleyerek, “Biz performans sergileyerek zirvede yer almak istiyoruz. “Tek takım tek ruh” sloganı ile yola çıktık ve bu doğrultuda sporcularımızla iç içe herşeyi paylaşıyoruz.

Sezona çok iyi başladık. Taşucu triatlonu hedeflerimiz arasındaki en önemli yarışlardan biridir. Hem Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın iki olimpik yarışından biri olacak olması, hem de Türkiye Triatlon Federasyonu’nun Dünya Şampiyonası’na gidecek sporcuları bu yarışta yaş gruplarındaki derecelere göre seçecek olması bizi daha da heyecanlandırıyor.

Sporcularımız bu yarışta derece alabilecek yetenektedir. Bunu başarabilirsek, ilk defa Türkiye dışındaki bir Avrupa Şampiyonası ve ilk Dünya Şampiyonasına katılım hakkı elde eden Kıbrıslı Türk sporcular Ares Spor Kulübü’nden olacaklar. Sporcularımıza ve yarışmada yer alacak herkese başarılar dilerim” dedi.

Bu haber toplam 802 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler