1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAŞPINAR YOLLARI DÖKÜLÜYOR
TAŞPINAR YOLLARI DÖKÜLÜYOR

TAŞPINAR YOLLARI DÖKÜLÜYOR

Yıllardır bozuk olan Taşpınar (Angolem) yolu, köy halkı tarafından yapılan bütün uyarılara rağmen yetkililer tarafından göz ardı ediliyor

A+A-

 

 

Ülkenin neredeyse bütün bölgelerinde var olan bozuk yol sorunu, Taşpınar halkını çileden çıkardı. Bir haftada beş aracın kaza yapmasına sebep olan, çukur ve tümsek dolu yollar, kimi vatandaşların daha uzun olan Doğancı yolunu tercih etmesine sebep olmakta. Okula gitmek üzere bu yolu kullanmak zorunda olan öğrencilerin aileleri ise, çocukları için endişelenmekte. Yaklaşık sekiz ton yüklü araçların geçebileceği yoldan, elli tona yakın tankerlerin geçmesi, yolun bozulmasına etken olurken, Karayolları Dairesi ve ilgili Bakanlık, vatandaşların defalarca müracaat etmesine rağmen, para olmadığı gerekçesiyle hiçbir şey yapmıyor.

Sedat Ömürsel

Köyümüzün yollarından dolayı, yıllardır büyük zorluklar çekmekteyiz. Araçlar ve insanlar için büyük risk teşkil etmekte. Yetkililere defalarca söylememize rağmen hiçbir şey yapmıyorlar. Bir şeyler yapılması için illa birilerinin ölmesi mi gerekli?  

Ahmet Günalp

Köyün yolları mahvolmuş durumda. Bu yollarda bırakın arabayı, eşek bile gitmez. Geçtiğimiz hafta, yoldaki çukurlar nedeniyle aracımda Bin 500 TL tutarında hasar meydana geldi. Defalarca belirtmemize rağmen, yetkililer hiçbir şey yapmıyorlar.

İzzet Erçağıl

Üç yıldır bu yolun düzeltilmesi için birçok girişimde bulunduk. Ama hiç kimse ilgilenmedi. Bakanlıklara gittiğimiz zaman, bize paraları olmadığını ve olduğu zaman yolun yapılacağını söylediler. Ancak üç yıldır gelen giden olmadı. Yalnızca bir hafta içerisinde, yol yüzünden beş araç kaza geçirdi. Çocuklarımız okula bu yolu kullanarak gidip geliyor ve onlar için endişeleniyoruz. Yetkililerin bir şeyler yapmasını bekliyoruz.

İsmet Baslak

Yetkililer üç yıldır bu yolu yapacaklarını söyleyip duruyorlar. Hiçbir şey yapıldığı yok. Bakanlar sürekli yapacaklarını söylüyor fakat yol aynı şekilde duruyor. Sırf bu yüzden, oldukça uzun mesafeli olan Doğancı yolunu kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu da ekstradan zaman ve para kaybetmemizi sağlıyor.

Abdullah Aktoprak

Günde üç kez bu yolu kullanmak zorunda kalıyorum. Arabam hurdaya dönmüş durumda. Yetkililer hiçbir şey yapmıyorlar. Bütün köy bu durumdan şikâyetçi ve herkesin aracı zarar görmekte ve insanların hayatı da riske olmakta. Bir an önce yollarımızın düzeltilmesini temenni ediyoruz.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 738 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler