1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAŞKINKÖY 7’NCI KEZ ŞAMPIYON
TAŞKINKÖY 7’NCI KEZ ŞAMPIYON

TAŞKINKÖY 7’NCI KEZ ŞAMPIYON

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu tarafından düzenen 2011-2012 sezonu Satranç Ligleri hafta sonu oynanan 2’nci devre 3’üncü ayak karşılaşmaları ile sona erdi

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu tarafından düzenen 2011-2012 sezonu Satranç Ligleri hafta sonu oynanan 2’nci devre 3’üncü ayak karşılaşmaları ile sona erdi. Birinci Lig’de şampiyonluğu 7’nci kez arka arkaya Taşkınköy Spor Kulübü kazanarak, ileride kırılması güç bir rekora imza attı. Birinci Ligi sadece 1 yenilgi ve 34 puan ile şampiyon olarak tamamlayan Taşkınköy Spor Kulübü’nün ardından Lefkoşa Satranç Derneği 32 puan ile ikinci oldu. Yakın Doğu Üniversitesi ligi üçüncü olarak tamamladı. Son iki sırada tamalayan Asi Kültür Derneği ile İskele Belediyesi küme düştüler. Bu takımlar gelecek yıl ikinci ligde mücadele edecekler.

 

İkinci lig şampiyonu Şah-Mat

İkinci Lig’de şampiyonluğu 30 puanla Şah-Mat Satranç Derneği kazanarak, gelecek yıl Birinci Lig’de oyanamaya hak kazandı. Ligi ikinci olarak tamamlayan Yeni Erenköy Belediyesi de bir sonraki sezon birinci ligde oynamaya hak kazandı. Ligde üçüncülüğü Lefkoşa Türk Belediyesi ile aynı puan ve ikili avaraj ile Mağusa Gençlik Merkezi kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 475 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler