1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TASARILAR YENİDEN ELE ALINACAK…
TASARILAR YENİDEN ELE ALINACAK…

TASARILAR YENİDEN ELE ALINACAK…

Komiteler “uzlaşı” arayacak! Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun gündemindeki Sosyal Güvenlik, Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ile Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarıları komiteye geri çekildi. Meclis’te temsil

A+A-

 

 

 

Komiteler “uzlaşı” arayacak!

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun gündemindeki Sosyal Güvenlik, Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ile Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarıları komiteye geri çekildi.

Meclis’te temsil edilen tüm siyasi parti başkanlarının da katılacağı toplantılarda tartışmalı yasa tasarıları madde madde görüşülecek “uzlaşı” aranacak.

 

ADEM: “EN GENİŞ UZLAŞI ARANACAK…”

Meclis İdari ve Sosyal İşler Komitesi Üyesi, CTP Milletvekili Sonay Adem, ilgili komitelerin parti başkanlarının da katılımıyla toplanacağını, tasarıları madde madde görüşerek en geniş uzlaşıyı arayacağını kaydetti.

Adem, Meclis’te temsil edilen partilerin başkanlarının da katılacağı toplantılarda, isteyen partilerin uzmanlarını da getirebileceğini aktardı.

 

PARTİ BAŞKANLARI DA KATILACAK

Muhalefet, sendikalar ve sivil toplumun büyük ölçüde karşı çıktığı yasa tasarıları, Meclis’te temsil edilen tüm siyasi partilerin başkanlarının yanı sıra ilgili komite üyeleri ve uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek.

 

MADDE MADDE…

Meclis İdari ve Sosyal İşler Komitesi’nin gündemindeki Sosyal Güvenlik (Değişiklik), Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik), İhtiyat Sandığı (Değişiklik) Yasa Tasarıları ile Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi’nin gündemindeki Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik)Yasa Tasarısı, yeniden madde madde görüşülecek.


3-4 Kez, Belki De Daha Fazla…

5 Aralık’ta Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi kararlaştırılan tasarılar, o tarihe kadar ilgili komitelerde görüşülecek. Madde madde ele alınacak tasarılarda “en geniş uzlaşı” aranacak.

Komite üyelerinin yanı sıra parti başkanlarının da katılacağı toplantılarda, partiler kendi uzmanlarını da getirebilecek.

 

KOMİTELER VE ÜYELERİ…

Gündeminde Sosyal Güvenlik (Değişiklik), Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik), İhtiyat Sandığı (Değişiklik) Yasa Tasarıları bulunan Cumhuriyet Meclisi İdari ve Sosyal İşler Komitesi’nin başkanı UBP Milletvekili Dr. Ergün Serdaroğlu, üyeleri ise CTP milletvekilleri Sonay Adem ve Abbas Sınay ile UBP Milletvekili Türkay Tokel.

Bir diğer tartışmalı yasa olan Yabancılar ve Muhaceret (değişiklik) Yasa Tasarısı’nı görüşecek Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi ise UBP Milletvekili Mehmet Tancer Başkanlığı’nda, CTP’li üyeler Dr. Salih İzbul ve Kadri Fellahoğlu ile UBP’li üyeler Ali Rıza Usluer ve Zorlu Töre ile toplanacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler