1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TARTIŞMALI YASA GÜN SAYIYOR
TARTIŞMALI YASA GÜN SAYIYOR

TARTIŞMALI YASA GÜN SAYIYOR

Aylardır tartışılan Özelleştirme Yasa Tasarısı, Meclis’te ‘gün sayıyor’… ÖZELLEŞTİRME SANCISI! Hükümetin, 16 Şubat tarihinde Meclis'ten ivediliğini aldığını Özelleştirme Yasa Tasarısı, ilgili komitede görüşülmeye başlandı. UBP,

A+A-

 

 

 

Aylardır tartışılan Özelleştirme Yasa Tasarısı, Meclis’te  ‘gün sayıyor’…

ÖZELLEŞTİRME SANCISI!


Hükümetin, 16 Şubat tarihinde Meclis'ten ivediliğini aldığını Özelleştirme Yasa Tasarısı, ilgili komitede görüşülmeye başlandı. UBP, Sendika temsilcilerinin görüş vermeyi reddettiği’ ve uzmanların ‘Tekelleşme tehlikesi’ne işaret ettiği Yasa Tasarısı’nı önümüzdeki hafta Meclis’ten geçirmeyi hedefliyor…

 

Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın Meclis Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’ndeki ilk görüşmesi geçtiğimiz gün yapıldı.

‘Sendika temsilcileri’nin davet edildiği ilk toplantının, sadece ‘dinleme’ ile geçtiği öğrenilirken, KTAMS Özelleştirme Yasa Tasarısı’na görüş vermeyi reddettiğini açıkladı. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan’ın yanı sıra, DEV-İŞ’e bağlı Devrimci Genel İş Başkanı Hasan Felek de toplantıyı terk etti.

KTAMS, KAMU-SEN, DEV-İŞ ve HÜR-İŞ’in çağrıldığı toplantıya, TÜRK- SEN Federasyonu’nun davet edilmemesi de sendika temsilcileri tarafından protesto edildi.

 

Komite toplantısında yasa tasarısının içeriği ile ilgili görüş vermediklerinin altını çizen Devrimci Genel İş Başkanı Hasan Felek, ‘ilkesel’ olarak özelleştirmeye karşı olduklarına da vurgu yaptı. Komite toplantısını terk ettiklerini ve bundan sonraki toplantılara da katılmayacaklarını belirten Felek, ‘Emir ve talimatla’ gündeme gelen yasa için mücadelenin de sürdürüleceğine vurgu yaptı.

 

 

İRSEN KÜÇÜK ‘ACELE EDİYOR’…

Henüz komitede ilk görüşmesi gerçekleştirilen ve sadece sendikacıların dinlendiği Yasa Tasarısı’yla ilgili Başbakan İrsen Küçük’ün ‘acele’ ettiği ve yasanın bir an önce Meclis’ten geçirilmesi yönünde komiteye de baskı yaptığı öğrenildi.

Başbakan Küçük’ün ‘Önümüzdeki hafta’ beklentisine karşın, Yasa Tasarısı’nın Meclis Genel Kurulu gündemine gelmesinin gecikeceği de belirtiliyor.

 

Meltem Sonay’ın haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1259 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler