1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TARTIŞMALI GENEL KURUL
TARTIŞMALI GENEL KURUL

TARTIŞMALI GENEL KURUL

Kuzey Kıbrıs Restorancılar Birliği (Res-Bir)’in 9. Olağan Genel Kurulu’nda olaylar çıktı. 79 kişiyle başlayan genel kurul, gerginlik sonrasında sonuçlanamadı. Genel kurulda önce “nisap sorunu” tartışıldı, daha sonra 9 kişinin onayl

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Restorancılar Birliği (Res-Bir)’in 9. Olağan Genel Kurulu’nda olaylar çıktı. 79 kişiyle başlayan genel kurul, gerginlik sonrasında sonuçlanamadı.
Genel kurulda önce “nisap sorunu” tartışıldı, daha sonra 9 kişinin onaylamasıyla divan kuruldu. Kurulda okunan mali rapor oy çokluğuyla kabul edilmedi. Mali raporun kabul edilmemesiyle seçimin iptal edilmesi konusunda tartışmalar çıktı.
Mevcut yönetim, muhalefet grubunun 72 saat önceden resmi başvuruda bulunmadığını savunarak itiraz etti. Bunun üzerine büyük restoran sahiplerinin içerisinde bulunduğu kalabalık bir muhalif grup genel kurulu terk etti. Geriye kalan az sayıdaki üye ise kendi aralarında divan oluşturarak, seçime giderken, genel kurulun devamının yasal olmadığı savunuldu.

TARTIŞMALI BAŞLADI

Dokuzuncu genel kurul toplantısı için üyeler saat 14.00’de Bağ Restoran’da toplandı. 440 üyesi bulunan birliğin genel kuruluna 79 kişi katılırken, yeterli nisap sağlanamadı, ancak, oy çokluğu ile divan oluşturuldu.
Divan heyetinin kurulması esnasında da kısa süreli tartışmalar yaşandı. Ardından Divan Başkanlığı’na Ahmet Aydeniz, üyeliğe ise İlhan Kaki ve Ümit Erener seçildi.

Divanın kurulması ardından Res-Bir Başkanı Mehmet Ümit Kunduracı ilk konuşmayı yaparak, birlik ile ilgili bilgiler verdi. Ardından sırasıyla Turizm Bakanı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Res-Bir mali raporu okundu.

 

 

Ayrıntılar bugün  YENİDÜZEN'DE!

 

 

 

Bu haber toplam 1842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler