1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TARTIŞMALAR BOYUT DEĞİŞTİRDİ
TARTIŞMALAR BOYUT DEĞİŞTİRDİ

TARTIŞMALAR BOYUT DEĞİŞTİRDİ

PETROL DOLUM TESİSİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME: “Bölgede eski eser keşfi yapıldı” Yedikonuk Sahiline yapılması planlanan petrol dolum tesisiyle ilgili tartışmalar boyut değiştirdi. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun bölgede eski medeniyet

A+A-

 

 

PETROL DOLUM TESİSİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME:

 

“Bölgede eski eser keşfi yapıldı”

 

Yedikonuk Sahiline yapılması planlanan petrol dolum tesisiyle ilgili tartışmalar boyut değiştirdi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun bölgede eski medeniyet kalıntıları bulunduğu bilgisi aldığı yönündeki açıklaması üzerine Eski Eserler ve Müzeler Dairesi yetkilileri dün bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Çevreciler tesisle turizmin ve çevrenin olumsuz zarar göreceğini belirtirken, hükümet tesisle ülke ekonomisine katkı sağlanacağı inancını dile getiriyor.

Tartışmalar sürerken, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi yetkilileri, bölgede eski medeniyetlere ait kalıntı olup olmadığı yönünde keşif yaptı.

Daire yetkililerinin verdiği bilgiye göre, bölge yeniden daha detaylı olarak taranacak.

Edinilen bilgilere göre, ilgili alanda daha önce de çalışma yapıldı; bölgede kültürel kalıntı izleri bulundu ve geç döneme ait seramik kalıntılara rastlandı.

Tüm çevre düşünüldüğünde daha teknik ve kapsamlı çalışma gerektiği ancak bölgenin doğal jeolojik yapı açısından değerli olduğu da verilen bilgiler arasında. Bölgenin en az İskoçya’nın kıyıları kadar değerli olduğu belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 937 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler