1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TARTIŞMA BÜYÜYOR
TARTIŞMA BÜYÜYOR

TARTIŞMA BÜYÜYOR

KKTC Atletizm Federasyonu ile Meliz Redif ve antrenörü Levent Ilgın arasındaki tartışma, spor kamuoyunu bir süre daha meşgul edecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz gün Redif ve Ilgın sponsorlarının düzenlediği basın toplantısında 400 metre branşında olimpiyatl

A+A-

 

 

2012 Londra Olimpiyatları’nda Türkiye 4x400 metre bayrak takımında yer alacak olan Meliz Redif’in geçtiğimiz gün 400 metre branşında bu organizasyona katılamama sebebi olarak KKTC Atletizm Federasyonu’nu göstermesi sonrası Federasyon bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride yapılan araştırmalar, resmi bilgiler ve alınan hukuki görüşler sonrası ilerleyen bir tarihte kamuoyunun bilgilendirileceği belirtildi

 

KKTC Atletizm Federasyonu ile Meliz Redif ve antrenörü Levent Ilgın arasındaki tartışma, spor kamuoyunu bir süre daha meşgul edecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz gün Redif ve Ilgın sponsorlarının düzenlediği basın toplantısında 400 metre branşında olimpiyatlara gidememesine sebep olarak Atletizm Federasyonu’nu göstermişlerdi. Meliz toplantıda ailesine, antrenörüne ve sponsoruna teşekkür etmiş ancak “Atletizm Federasyonu’na da teşekkür etmek gerekirdi ama bu yolda bana destek olmaları gerekirken olmadılar. Çok az bir miktar parayı sebep göstererek hayatımda kaos yarattılar” cümleleri sitem etmişti.

 

“RESMİ BİLGİLERLE KAMUOYU BİLGİLENDİRİLECEK”

Konu ile ilgili olarak dün KKTC Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu imzalı bir basın bildirisi yayınlandı. Bildiride yapılan araştırmalar, resmi bilgiler ve alınan hukuki görüşler sonrası ilerleyen bir tarihte kamuoyunun bilgilendirileceği belirtildi. Basın bildirisi şöyle:

“Göreve geldiğimiz Ağustos 2009 tarihinden itibaren belirlemiş olduğumuz hedeflerin başında olan elit atletlerin korunması ve desteklenmesi yönündeki kararımız doğrultusunda antrenör ve sporcumuzun belirlemiş olduğu Olimpiyat hedefine ulaşma yönündeki tüm ihtiyaçlarına destek verip, herzaman devletimiz, bakanlığımız, federasyonumuz işbirliği ile yanlarında yer aldık. 400 metrede bireysel yarışma hedefine ulaşmamasına rağmen 4x400 metre bayrak takımı ile dünyanın en büyük spor organizasyonunda yer alacak olmaları özelde Federasyonumuza genelde ülkemize gurur vermiştir. Söz konusu süreçte sporcumuz ve antrenörümüz tarafından polemik yapılan “maddi küçük meblağlar konusunda” yaptığımız araştırmalar neticesinde elde ettiğimiz resmi bilgi ve belgeler, bu doğrultuda aldığımız hukuki görüş ile birlikte uygun bulacağımız ileriki bir tarihte kamuoyu bilgilendirilecektir”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 617 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler