1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Tarot kartları…
Tarot kartları…

Tarot kartları…

Tarot kartları…

A+A-

Duyunca burun kıvrılıyor çoğu zaman… “Hiç baktırmam” deniyor ama meğer öyle değilmiş…

 

Stella Aciman

‘Fala inanma, faldan geri kalma’… Hemen hemen hepimiz yaşamımızın birçok evresinde fal baktırmışızdır. Bu bazen kahve aracılığıyla kimi zaman ise kâğıtlar ve çeşitli araçlar vasıtasıyla olmuştur. Astroloji ve Tarot ise çok farklıdır. Astroloji bir bilim olarak dünyada kabul edilmiştir. İyi bir astroloji uzmanı hayatınızın tüm evrelerini, inişleri çıkışlarıyla, hastalıkları ve kayıplarıyla önünüze serebilir. İnanmak veya inanmamak size kalmıştır. Tarot’ta ise kartlar konuşur, sorduğunuz her soruya elinizle çektiğiniz her bir kart cevap verir. Ben hayatımda bir defa astroloji haritamı çıkarttırdım… O gün bu gündür orada yazılanları birer birer yaşadım ve yaşıyorum. Hayatımda ilk defa Tarot kartlarına baktırdım. Geçmişim M.U’nun kartlarında önüme döküldü. Geleceğimle ilgili söylediklerini ise yaşamaya başladığımda, ‘artık M.U’yla bir söyleşi yapmanın zamanı geldi’ diye düşündüm. İşte M.U ve Tarot!

“TAROT BAKANLAR İDAM EDİLİRDİ”

Öncelikle Tarot nedir? Tarihi hakkında bana neler söyleyebilirsiniz?
Tarot, her şeyden önce bir fal değil kehanettir, tahminde bulunmaktır. Hisleri doğru çalışan kimseler ancak bakabilir. Tarot’un tarihi tam olarak bilinmiyor ancak Eski Mısır'a dayandığı söyleniyor. O dönem Tarot bakanların çoğu idam edilirmiş. Eski Mısır'da çok Tanrılı bir inanış olduğu için krallar büyüden, doğaüstü şeylerden korkarlarmış. Tarot bakanların psişik güçleri güçlü olduğundan korkulan insanlardı. Bu yüzden de idam edilirlerdi.

İlk olarak ne zaman Tarot bakmaya başladınız? 
2005 yılından beri Tarot bakıyorum. Bugüne kadar kimse bana Tarot bakamadı, onlar ne dedilerse ben tam aksini söylerdim, hep benim dediğim çıkardı. Adaya geldiğim 2007 senesinde önce arkadaş çevreme sonra Kıbrıslı tanıdığım ailelere bakmaya başladım. Daha sonra bu kulaktan kulağa yayılarak ada genelinde tanındım. Bu kadar popüler olacağım aklımın ucuna bile gelmezdi.

Nasıl keşfettiniz böyle bir yeteneğinizin olduğunu?
Kartlara ihtiyaç duymadan da birçok soruya cevap verebiliyordum. Neyin söylettiğini bilmeden birçok konu hakkında doğru tahminlerde bulunabiliyordum. 2005-2006 yıllarında keşfettim diyebilirim. Daha sonra Tarot kartlarını edindim. Aslına bakarsanız kartlar benim için birer araç. Söylemem gereken şeyler konusunda bana yol gösteren birer rehber diyebilirim.

TAROT DESTESİ HOŞUNUZA GİDECEK

Kaç karttan oluşuyor Tarot? Kartların üzerinde çok ilginç resimleri var…
78 karttan oluşuyor. Resimler ilk olarak İtalya'da ortaya çıkmış. Daha sonra geliştirilerek farklı tarzlarda resmedilmişler. Mona Lisa’dan ilham alınıp resmedilen Tarot kartları dahi var. Bunlar bakan kişinin ilgisine göre resimlerdir. Tarot bakan bir kimse iseniz, sizi çeken, cezbeden resimlerden oluşan Tarot destesine sahip olmanız gerekir. Hoşunuza gitmeyen, resimlerinden haz almadığınız bir destenin kesinlikle size bir faydası olmayacaktır.

ÖLÜM KARTI; YANILMA PAYI SIFIR

Ölüm kartı, Şeytan kartı gibi ürpertici kartlar da var. Ölüm kartı geldiğinde nasıl bir yorumda bulunuyorsunuz?
Tarot kartları rüyalar gibidir. Nasıl ki kötü bir rüya yoksa rüya yorumlayanın yorumuna göre şekil alır inanışı varsa, kötü Tarot kartı da yoktur. Sorulan soruya göre kartlar şekil alır. Mesela hastanız vardır, durumunu merak ediyorsunuzdur ve çektiğiniz kart Ölüm Kartı’dır. Bu gibi durumlarda sonucun kötü olduğunu bilsem de çok yorum yapmamayı tercih ediyorum, hatta hiç yorum yapmamayı tercih ediyorum. Kart zaten cevabı veriyor. Tabii ki ölümü ancak ve ancak Allah bilebilir ama Tarot’un bu gibi konularda yanılma payı sıfır gibi.

Genelde ne tür insanlar size Tarot baktırmaya geliyor? Şaşırdığınız sizi etkileyen, iz bırakan tipler oldu mu hiç?
İnanın bu konuda bir kitap yazsam yer yerinden oynar. İlk başlarda normal öğrenci çevresiyle başladı baktırmak isteyenler. Daha sonraları aklınıza gelen her insan tipine bakmışımdır. Hayatın her kesiminden insanlara baktım sanırım. Travestisinden konsomatrisine, milletvekillerinden, doktorlara, Casino sahiplerinden, Kıbrıs'a konser vermeye gelen bazı sanatçılara ve ailelerine kadar bakmadığım kalmamıştır. Tarot öyle belli bir kesime hitap etmez yani. Bunu saymakla bitiremem. Etkileyen tiplere gelince, olmaz mı? Karı koca beraber Tarot baktırmaya gelen insanlar var. Ancak aynı anda bakmıyorum tabii ki ayrı ayrı bakıyorum. Birisi mutlaka dışarıda bekliyor. Kadına bakıyorum kocasından ayrı birkaç insanla beraber, şaşırıyorsun. Kadın kocasıyla kol kola güle oynaya gelmiş sana. Olamaz diyorsun aldatmış olamaz, herhalde hislerinde yanılıyorsun diyorum kendime. Çünkü kadının kocası dışarıda bekliyor. Fal baktırmaya giderken, bunca sırları olmasına rağmen kocasını da alıp gelmiş olamaz, nasıl dersin sen kocanı aldatıyorsun. Vallahi söylüyorum, böyle böyle diye.

BİRBİRLERİNİ ALDATIYORLAR, KOL KOLA TAROT BAKTIRMAYA GELİYORLAR

Peki, ne tepki veriyor kadın?
“Aman canım sessiz ol da bizimki kapı dinlemesin. Peki, duyulmaz değil mi bu durumum. Napayım adam çok zengin, kocam desen parasız. Bir hatasını yakalasam boşanacam zaten” deyince artık ben şaşıyorum kendime.
Kadın binbir tembihle “Aman canım bizimki sorarsa bir şey söyleme gözünü sevim” diyerek çıkıyor, arkasına kocası geliyor baktırmaya.

Sakın bana adam da karısını aldatıyor demeyin…
Aynen öyle, hem de ne aldatma. Adamın başka kadından 7 yaşında çocuğu var, yıllardır o da karısını uyutmuş, gitmiş başka kadından çocuk bile yapmış. Çocuğu olan kadına ev, araba neler neler almış. Yani mutsuz ve zoraki bir evlilik… İkisi de başkalarıyla beraber ama sözde evliler.

Peki, size bunları söyleten nedir, nasıl bunca özel, gizli şeyleri görüp söyleyebiliyorsunuz?
Şimdi içinizden kesin bu çocuğun üç harflileri var diyorsunuzdur ama kesinlikle yok öyle bir şey. Nasıl söylediğimi, ne söylediğimi inanın o an ben de bilmiyorum. Söyleten bir güç varsa Allah'ın verdiği bir his sayesindedir. Üç harflilermiş, başka şeylermiş falan değil. Bazen birine bir şey söylerken öyle uç noktalar çıkıyor ki ağzımdan ben bile ne söylediğime şaşıyorum. Bunu nasıl söyledin diye. Çünkü baktığım zaman resmen motora bağlamış konuşuyorum. Beni ne nasıl konuşturuyor bunu sorarsanız, inanın bilen birini bulsam ben de soracağım. Allah’tan gelen bir his diyorum sadece.

İSİMLER BURADA KALIR

İş adamlarından gelenler oluyor mu? Kuracağı ortaklıklar,  işler konusunda danışanlar oluyor mu?
Gelen iş adamlarından iş kurma konusunda, ortaklıklardan gelecek olası kazıklara, dolandırmalara karşı inanılmaz bir deneyim sahibi oldum diyebilirim. Tarot’un en net verdiği cevaplardan birisi de maddiyat ve iş hayatıdır. Bu konuda birçok iş adamına yol göstermiş, uğrayacağı bir sürü zararı önlediğim olmuştur. Bazıları girecekleri ihaleleri soruyor, bazıları yeni kuracağı ya da bozacağı ortaklığı soruyor, onlara göre de cevaplar alıyorlar tabii ki.

Bu genç yaşınıza rağmen kim bilir daha nelerle karşılaşmışsınızdır. Belli prensipleriniz var mı peki bakarken?
Öncelikle kesinlikle bakılan orda kalır ve isimler anında hafızamdan silinir. Yani gizlilik esastır benim için. Herkesin özel hayatı kendisinedir. Orda bakılan orda kalır. En büyük prensibim budur. Zaten öyle olmasam, bu yeteneğim elimden gider bunun farkındayım.

Siyasilerle irtibatınız nasıl oldu, nasıl buldular sizi?
Geçtiğimiz milletvekili seçimlerinde bir sürü insana bakmıştım. Milletvekili adaylarının akrabalarına, arkadaş çevrelerine… Bir tanesini söyleyeyim hadi. Bayan bir milletvekili adayının bir tanıdığı gelmişti bana seçim zamanı. Kazanıp kazanmayacağını sormuştu. İlk önce kazandığına çok sevinecek ancak bu sevinci bir gün sürer en fazla demiştim. Ertesi gün oyların yanlış hesaplandığı ortaya çıktı ve çok az bir oy farkı ile kaybetti.

FARKLI KARTLAR, FARKLI HABERLER

Bugüne kadar ben dâhil yakın çevreme de ne söylediyseniz yaşadı yaşıyor. Merak ediyorum acaba kendinize Tarot açabiliyor musunuz?
Klasik bir söylem olacak ama terzi kendi söküğünü dikemezmiş. Kendime yıllar önce bir defa baktım. Babam o zamanlar hastanede yatıyordu, durumu ciddiydi. Ellerim titreyerek açmıştım ve gelen kart Ölüm kartıydı. Birkaç ay sonra da babamı kaybettim. O günden beri kendime asla bakamıyorum. Başkasına baktığım zaman ölümle ilgili bir şey gördüğümde de kolay kolay söyleyemiyorum.

Allah rahmet eylesin. Söz konusu insanın kendisi olunca bazı gerçeklerle yüzleşmek zor olsa gerek. Peki, Tarot’un dışında farklı kartlar, desteler kullanıyor musunuz?
Tabii ki, o günkü enerjime göre ellerim hangi desteye giderse onlarla bakıyorum. Benim sadece tek bir Tarot destem yok. Kader Kartları, Peri Tarot’u, Melek Kartları gibi birçok destem var. Hepsinin ayrı ayrı enerjisi ve güçleri var. Her biri hayatın farklı yönlerinden haber veriyor.

 

 

*Bu röportaj 30 Haziran 2013’te yine adres’te yayınlanmıştı

Bu haber toplam 3400 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 175. Sayısı

Adres Kıbrıs 175. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler