1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇ’ TARTIŞMASI
‘TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇ’ TARTIŞMASI

‘TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇ’ TARTIŞMASI

Kuzey Kıbrıs’ın en iyi ve donanımlı hastanesi olarak tanınan Yakın Doğu Tıp Fakültesi Hastanesi’ne çocuğunu tedavi etmek için götüren Hüseyin ve Fikriye Yaralıoğlu çifti, 15 aylık bebeklerine önce “erken teşhis” koyulduğunu, sonra

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs’ın en iyi ve donanımlı hastanesi olarak tanınan Yakın Doğu Tıp Fakültesi Hastanesi’ne çocuğunu tedavi etmek için götüren Hüseyin ve Fikriye Yaralıoğlu çifti,  15 aylık bebeklerine önce “erken teşhis” koyulduğunu, sonra tarihi geçmiş ilaç tedavisi uyguladığını iddia etti. YDÜ yönetimi ise erken teşhis iddialarını kabul etmezken, tarihi geçmiş ilaç konusuyla ilgili detaylı bir araştırma başlattıklarını belirtti.

 

HEKİMLER SENDİKASI TIP-İŞ

 

Hekimler Sendikası TIP-İŞ yönetim kurulu üyesi Dr. Ömer Gür, konunun maalesef hiçbir kurum tarafından denetime tabi tutulmadığının altını çizdi. En önemli unsurun bu tip muamelelere maruz kalan vatandaşların, haklarını her yolda aramaları gerekliliği olduğunu belirten Gür, yaşananları fiyasko olarak değerlendirdi.

 

ECZACILAR BİRLİĞİ

 

Eczacılar Birliği Başkanı Fatma Azgın; ilaçların ya bedava olarak verilmesi gerektiğini veya da reçete ile eczanelerden satın alınması gerektiğini açıkladı. İlaç kutuları üzerinde Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği etiketinin ve perakende satış fiyatının bulunması zorunluluğunun altını çizen Azgın, tarihi geçmiş ilaç verilmesi konusunu ise “kabul görmez bir davranış” olarak nitelendirdi

 

YDÜ HASTANESİ

 

 Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan ise hastaya erken teşhis ve kötü muamele yapıldığı iddiası için “kesinlikle doğru değildir”şeklinde açıklamada bulundu. Tarihi geçmiş ilaç konusuyla ilgili oldukça detaylı bir araştırma başlattıklarını ve sonucun en kısa zamanda açıklanacağını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler