1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TARİHİ ATMOSFERDE TARİHİ KONSER
TARİHİ ATMOSFERDE TARİHİ KONSER

TARİHİ ATMOSFERDE TARİHİ KONSER

16. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali dün akşam ülkemizin efsanevi gruplarından Sıla 4’ü konuk etti. Salamis Antik Tiyatro’nun büyüleyici ve tarihi atmosferinde sahneye çıkan grup uzun bir aradan sonra Kıbrıslı hayranlarına tarihi bir

A+A-

 

 

16. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali dün akşam ülkemizin efsanevi gruplarından Sıla 4’ü konuk ettiSalamis Antik Tiyatro’nun büyüleyici ve tarihi atmosferinde sahneye çıkan grup uzun bir aradan sonra Kıbrıslı hayranlarına tarihi bir konser verdi.

 

1960’lardan 1990’lara kadar uzanan müzik serüvenlerinde ürettikleri ve bugün dillerden düşmeyen şarkılarını büyük bir coşkuyla söyleyen Sıla 4, festivale özel bir konserle unutulmaz bir geceye imza attı.

Gecenin başında duygularını izleyenlerle paylaştığı bir konuşma yapan Erdinç Gündüz, uzun bir aranın ardından konser verecek olmalarının hem mutluluğunu hem de heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, 1968’den bu yana üretmeye devam etiklerini, 2009’da yaptıkları albümün büyük ilgi gördüğünü, bugün eserlerine değer verildiğini görmenin sevinci içinde olduklarını söyledi. Gündüz, içinde yetenekli genç müzisyenlerin de olduğu toplam 25 kişilik kadro ile hazırlandıkları konserin tarihi mekanda tarihi bir konser olacağını ifade etti.

 

“Sıla 4 2012” cd’sinin hazırlığını yaptıkları günlerde Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali’nin programı için davet aldıklarını ve bunun kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Gündüz, Gazimağusa Belediyesi’ne teşekkür etti. Gündüz, organizasyonun yükünü çektiğini söylediği Kutay Alicik’e ve konserde dans gösterisi yapan FOGEM’e de teşekkür etti.

 

11 Temmuz’da Flamenko’nun prensleri Los Vivancos’un muhteşem dans gösterileriyle sona erecek 16. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali’nde 3 Temmuz’da Cyprus Jazz Band konseri, 5 Temmuz’da BKM Mutfak oyuncularının Çok Güzel Hareketler Bunlar oyunu, 6 Temmuz’da Aziza Mustafa Zadeh Trio konseri, 9 Temmuz’da Pagagnini konseri yapılacak.

 

Festival biletleri Lefkoşa, Mağusa ve Girne Deniz Plazalardan ve Gazimağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden alınabilir. Festival hakkında Gazimağusa Belediye Halkla İlişkiler Birimi’nin 366 09 54 numaralı telefonu ve http://www.magusa.org/festival isimli web sayfasından daha fazla bilgi edinilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler