1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tarihe iyi başlamadı
Tarihe iyi başlamadı

Tarihe iyi başlamadı

2012 – 2013 sezonunun iki yeni takımı olan Hamitköy ile Serdarlı arasında oynanan karşılaşmada gülen taraf ev sahibi ekip Hamitköy olurken, oynanan ilk maçta taraftarlarına umut verdi. Süper Lig’in yabancısı olan Serdarlı, oynadığı futbolla i

A+A-

 

 

2012 – 2013 sezonunun iki yeni takımı olan Hamitköy ile Serdarlı arasında oynanan karşılaşmada gülen taraf ev sahibi ekip Hamitköy olurken, oynanan ilk maçta taraftarlarına umut verdi.

Süper Lig’in yabancısı olan Serdarlı, oynadığı futbolla ilerleyen haftalar için umut verirken, oynanan maçtan dersler çıkardıkları takdirde başarılı olacaklardır.

Tarihinde ilk kez süper ligde mücadele eden Serdarlı oynadığı maçtan Hamitköy karşısında başarılı olamadı ve evine eli boş döndü.

Hamitköy maça daha arzulu ve istekli başlaması üç puanı almasına neden olurken, Mehmet Özkasnak ilerleyen yaşına rağmen sahada iyi mücadele etti.

Hamitköy antrenörü Hasan Topaloğlu takımına yerinde yaptığı müdahaleler sonunda maçı lehine çevirmesini bildi.

Serdarlı futbolcusu Kaan Arsu’nun çift sarı ile kırmızı kartla oyundan alınmasının ardından 10 kişi kalan Serdarlı karşışında Topaloğlu, defans oyuncusu Çağın Candanal’ı ileri sürmekle maçın sonunda ne kadar doğru bir hamle yaptığını göstermiş oldu.

Çağın attı golle de hocasına teşekkür etti.

Ali Özçalışkan hoca ise ilk maçın getirdiği heyecan ve stresi kaldıramadı. Takımı ile çok oynadı.  

İbrahim Faye gibi bir yetenek her takıma gerek. Yalnız Serdarlı’nın hocası Ali Özçalışkan Faye’yi nerede ve nasıl oynatacağının kararını vermeli.

Faye oyuna Serdarlı defansında son adam olarak maça başlarken, kalesinde gördüğü golle, Ali hocanın emri ile haydi ileri uca, golü attan Faye, haydi defansa. Serdarlı ikinci golü buldu, Faye haydi yine ileri, yok böyle şey.

Duran toplarda veya pozisyonun gerektiği zamanlarda ve takım mağlup son dakikalarda tabii ki ileri gidecek ama yok da bu şekilde.

Takım sahaya çıktıktan sonra düzenle devamlı oynamak takıma fazla bir şey katmaz (istisnalar kaideyi bozmaz).

Her iki takımda kondisyon eksikliği gözlemlenirken, karşılaşmayı daha çok kazanmayı arzulayan Hamitköy aldığı galibiyetle lige üç puanla başlamanın avantajını ilerleyen haftalarda mutlaka görecektir.

Serdarlı ise sahadan en az bir puanla ayrılabileceği yerde, tarihinde ilk kez çıktığı Süper Lig’de evine eli boş döndü.

Karşılaşmayı yöneten hakem üçlüsü iyi bir performans sergilerken, orta hakem Kerem Eran verdiği kararlarla ilerleyen haftalar için umut verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler