1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TARAFTARLAR AEL’E GÜVENİYOR
TARAFTARLAR AEL’E GÜVENİYOR

TARAFTARLAR AEL’E GÜVENİYOR

AEL Limasol taraftarları rakiplerinin güçlü bir takım olduğunu ancak GSP Stadı’nda Fenerbahçe’yi yenecek güçte olduklarını belirttiler

A+A-

 

 

UEFA Avrupa Ligi’nde 25 Ekim’de Fenerbahçe’yi konuk edecek AEL Limasol taraftarları rakiplerinin güçlü bir takım olduğunu ancak GSP Stadı’nda Fenerbahçe’yi yenecek güçte olduklarını belirttiler

 

Necmi Belge

 

23 Nisan 2003 yılında kuzey ile güney Kıbrıs arasında serbest geçişlerin sağlanmasının ardından iki toplumun yakınlaşması amacıyla sportif etkinlikler başlatılmıştı. Bu bağlamda ilki takriben altı yıl önce başlatılan etkinliklerin devamında geçtiğimiz hafta Limasol’da bir spor etkinliği daha düzenlendi.

İlki bundan altı yıl önce oynanan AEL Veteranları ile halen Girne’de yaşayan Limasol’un ünlü üç Kıbrıslı Türk futbol takımı Doğan Türk Birliği, Limasol Türk Ocağı ile Ozanköy futbolcularından oluşan Girne Belediyesi Karması karşı karşıya geldi.

 

“FENERBAHÇE’Yİ YENECEK GÜÇTEYİZ”

İşte, bu karşılaşma sırasında, başta eski İçişleri Bakanı ve Limasol Belediye Başkanı Andreas Hristu olmak üzere 25 Ekim 2012 tarihinde Lefkoşa GSP Stadı’nda oynanacak olan AEL-Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasının nabzını tuttuk.

YENİDÜZEN’e konuşan tüm AEL taraftarları Fenerbahçe’nin ünlü ve güçlü bir takım olduğunu ancak, GSP Stadı’nda Fenerbahçe’yi yenecek güçte oldukları görüşünde birleştiler.

 

HRİSTU: “FENERBAHÇE FAVORİ AMA...”

 

Limasol Belediye Başkanı ve eski İçişleri Bakanı Andreas Hristu maç ile ilgili olarak “Fenerbahçe güçlü  ve dünya çapında ünlü bir takım. Bu maçta Fenerbahçe favori gürünmesine rağmen, eğer AEL psikolojik ve moral motivasyon olarak bu maça hazır çıkarsa neden kazanmasın” şeklinde konuştu.

 

PAPADOPULOS: “AEL KAZANACAK GÜÇTE”

 

AEL Limasol’un eski gol krallarından Panikkos Papadopullos bu maç ile ilgili olarak “Bir Kıbrıslı Türk futbolcusu olan Sevim ile birlikte AEL’in eski bir futbolcusu olarak, Fenerbahçe gibi güçlü ve ünlü bir Türk takımı ile karşılaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bu karşılaşmaya çıkarken, AEL’in değerinin 5 milyon euro, Fenerbahçe’nin ise 150 Milyon euro olduğunun bilincindeyiz. Favori Fenerbahçe ama AEL de kazanacak güçtedir” diye konuştu.

 

PERİDES: “TARİH YAZMAK İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ”

 

AEL Limasol’un şu anda genel sekreterlik görevini yapan aynı zamanda eski bir futbolcusu olan Andreas Perides “Aynı renkte olduğumuz Fenerbahçe’yi yenmek istiyoruz. Futbolda sonuç sahada belli olur. Fenerbahçe’nin gücünü bilmeyen yok ama sahaya Fenerbahçe’yi yenerek, tarih yazmak için çıkacağız” diye konuştu.

 

TENİS: “İKİ TOPLUM ARASINDAKİ DOSTLUĞA KÖPRÜ OLSUN”

 

AEL Limasol’un eski yönetim kurulu üyesi olan Tellis Tenis, Fenerbahçe ile oynanacak UEFA Avrupa Ligi maçı ile ilgili olarak “AEL, Limasol’daki emekçilerin kulübüdür. Bu karşılaşmanın Kıbrıslı Tükler ve Kıbrıslı Rumlar arasındaki dostluğa köprü olmasını dilerim. Bu maçın favorisi kesin olarak Fenerbahçe ama bizim çocuklar da kazanmak için sahaya çıkacaklar, onlara güveniyoruz” diye konuştu.

 

PERİDES: “KIBRISLI TÜRKLER’DEN DESTEK BEKLİYORUZ”

 

AEL Limasol’un eski genel sekreterinin kızı olan Yanna Perides “Babam, AEL’in eski futbolcusu ve genel sekreteri idi. Bu yıl 5 Temmuz 2012’de vefat etti. Bu maç onun anısına düzenlendi. Katkı koyan Kıbrıslı Türklere teşekkür ederim. AEL-Fenerbahçe maçına gelince, maçın favorisi kesinlike Fenerbahçe. Ne var ki, bizler bu maça çıkarken “Hepimiz Limasol, hepimiz AEL’iz. Bu maçta, Kıbrıslı Türkler’den de destek bekliyoruz” diye konuştu.

 

HRİSTU: “GÖNLÜM AEL’DEN YANA”

 

Bir AEL Limasol taraftarı olan Sulla Hristu “Futboldan çok anlamam. Dostumuz müteveffa  Yorgos Perides anısına düzenlenen bu maçı izlemek için geldim. AEL taraftarıyım ama maçın  favorisi Fenerbahçe… Ancak gönlüm AEL’den yana” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 374 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler