1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TANIKLAR KONUŞMAYA DEVAM EDİYOR
TANIKLAR KONUŞMAYA DEVAM EDİYOR

TANIKLAR KONUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Mustafa Diker cinayetiyle ilgili tanıklar konuşmaya devam ediyor.

A+A-

 

Mustafa Diker cinayetiyle ilgili tanıklar konuşmaya devam ediyor. Özlem Diker’in arakadaşı Faide Ateş:

 

“MİSAFİRLİKTE ÇOCUĞUN YERE YIĞILDIĞINI GÖRDÜM”


Tanık: “Mustafa’nın üzerindeki darp izleri daha ciddi boyuttaydı. Yürümeye hali yoktu, ayakta duramayarak yere yığıldığını gördüm”

Tanık: “Mart ayında gördüğümde yüzünün sol kısmında morluk vardı. Ancak nisan ayı başında gördüğümde her tarafı mosmordu ve daha ciddi dayak yemişti”Didem MENTEŞ

 

Mustafa Diker cinayetiyle ilgili, ön tahkikat duruşması devam ediyor, tanıklar konuşmaya devam ediyor. Özlem Diker’in arkadaşı Fadime Ateş, “Mustafa ile Mart ayı başında tanıştım. Oğlumla oyun oynardı bir gün onu morluklar içinde gördüm. Özlem’lerin evine Nisan ayında gittiğimde Mustafa’nın üzerindeki darp izleri daha ciddi boyuttaydı. Yürümeye hali yoktu, ayakta duramayarak yere yığıldığını gördüm” diye konuştu.
Cinayetle ilgili sanık Erol Diker dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda toplanan dava oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Aliye Özçınar ve sanık Erol Diker şahsen hazır bulundu. Cinayetle ilgili dünkü duruşmada Diker ailesinin komşuları Fadime Ateş, Çilem Kaya, Cevriye Sevindik ve Ebru Çapan tanıklık etti.

Savcı Aliye Özçınar, Cuma günü de 4 tanığının daha olacağını ve PI duruşmasını kapatmak niyetinde olduğunu açıkladı. Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin mahkemenin kaldığı yerden devam etmesi için 7 Eylül 2012 saat 11.00’a duruşma günü olarak tehir etti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 946 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler