1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TANIK: ÇOCUĞU SANA 5 MİLYARA SATAYIM DEDİ
TANIK: ÇOCUĞU SANA 5 MİLYARA SATAYIM DEDİ

TANIK: ÇOCUĞU SANA 5 MİLYARA SATAYIM DEDİ

Mustafa Diker cinayetiyle ilgili ön tahkikat (PI) duruşması 15 tanığın dinlenmesiyle tamamlandı.

A+A-

 

 

Mustafa Diker cinayetiyle ilgili ön tahkikat (PI) duruşması 15 tanığın dinlenmesiyle tamamlandı. 14’üncü tanık Mustafa Sönmez konuştu, Sanık Erol Diker itiraz etti. Yargıç, sanığı bir söylediğinin diğerini tutmadığı konusunda uyardı. 

 

PARA TEKLİF ETTİ… Tanık Mustafa Sönmez:  “Babası bebeğe mama ve bez almazdı, ben alırdım. Bir gün işe giderken cami avlusunda ağlama sesi duydum. Oradaki kutuya baktım Mustafa’yı gördüm. Çocuğu aldım Zeynep’e oradan da polise götürdüm. Çocuğun annesi ordaydı. Babasını çağırdılar gelmedi. Sonra Erol bana ‘sana çocuğu 5 milyara satayım’ dedi. Ben şaka yaptığını zannettim” dedi

 

TANIK UTANDI, SANIK HİÇ… Tanık Kemal Saygınsoy: “Benim 7 yaşında ikizlerim var. Baktığımda kendi çocuğuma duygularım değişti. O yaşta bir çocuğa bu nasıl yapılır. Ben kendimden utanırım” dedi. Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin de “niye siz kendinizden utanacaksınız” derken, o esnada Savcı Aliye Özçınar’ın gözünden bir damla yaş aktığı görüldü. Ancak sanık Erol Diker’in soğukkanlı bakışları hiç değişmedi.

 

Didem MENTEŞ

 

Mustafa Diker cinayetiyle ilgili, ön tahkikat (PI) duruşması 15 tanığın dinlenmesi ardından dün tamamlandı. Olayla ilgili mahkemeye dinletilen tanıklar şahadetine devam ederken, yine önemli açıklamalar yapıldı. Bu kez sanık tarafından 1,5 aylıkken cami avlusuna bırakılan Küçük Mustafa’yı bulan tanık Mustafa Sönmez konuştu. Sönmez:  “Babası bebeğe mama ve bez almazdı, ben alırdım. Bir gün işe giderken cami avlusunda ağlama sesi duydum. Oradaki kutuya baktım Mustafa’yı gördüm. Çocuğu aldım Zeynep’e oradan da polise götürdüm. Çocuğun annesi ordaydı. Babasını çağırdılar gelmedi. Sonra Erol bana ‘sana çocuğu 5 milyara satayım’ dedi. Ben şaka yaptığını zannettim” dedi.

Sanık Erol Diker dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda toplanan dava oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Aliye Özçınar ve sanık Erol Diker şahsen hazır bulundu. Cinayetle ilgili dünkü duruşmada Erol Diker’in çalıştığı Honda Servis’in Müdürü Kemal Saygınsoy, Dürmland işletmecisi Ragıp Alioğlu, Şemse İri’nin arkadaşı Mustafa Sönmez ve Erol Diker’in arkadaşı Mehmet Dilim tanıklık etti.

Savcı Aliye Özçınar, sanık Erol Diker’in Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması için ön tahkikat duruşmasında 15 tanık dinlettiğini, bu sayının yeterli olduğuna inanarak, cinayetle bağlantılı alt mahkemede başka tanık dinletmeyeceğini beyan etti.

Kendi savunmasını yapan sanık Erol Diker’de tüm haklarını Ağır Ceza Mahkemesi’nde kullanmak istediğini belirtti.

Kıdemli Yargıç Ulutekin de, cinayetle ilgili dinlenen tanıkların, sanık Erol Diker’in Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmesi için yeterli sebep olduğu kanaatine vardığını söyledi. Fügen Ulutekin, cinayetle ilgili tüm bulguların ve tanıkların şahadetlerinin huzurunda olduğunu, gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra sanığın sevki için kararını 11 Eylül Salı günü açıklayacağını söyledi.    

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 830 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler