1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TANGO FESTİVALİNE YOĞUN KATILIM
TANGO FESTİVALİNE YOĞUN KATILIM

TANGO FESTİVALİNE YOĞUN KATILIM

Her yıl dünyaca ünlü dansçıları ülkemizde buluşturan Uluslararası Kıbrıs Tango Festivali'nin beşincisi bu yıl 10-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Girne Bellapais Manastırı ve Dome Hotel'de gerçekleşiyor

A+A-

 

 

Her yıl dünyaca ünlü dansçıları ülkemizde buluşturan Uluslararası Kıbrıs Tango Festivali'nin beşincisi bu yıl 10-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Girne Bellapais Manastırı ve Dome Hotel'de gerçekleşiyor. Bu yıl festivale 9 ülkeden 100'ün üzerinde Tango meraklısı katılıyor.

Tango Kıbrıs Kültür Sanat Derneği tarafından organize edilen festival yarın akşam Bellapais manastırı'nda yer alacak Tango Konseri ve Gösterisi ile başlayacak. Kültür Dairesi işbirliğiyle düzenlenen gösteri'nin Bİletleri Lefkoşa'da Deniz Plaza ve Sabor Restoran (Selimiye şubesi) ile Girne Bellapais Manastırı(Kybele Restaurant) ve Dome Hotel'den elde edilebilir.

 

FESTİVAL PROGRAMI:

 

11 Mayıs 2012 Cuma akşamı 22:00-02:00 saatleri arasında ise Alejandro Ziegler Orkestrası bu kez Girne Dome Hotel'de festivale katılan 9 ülkeden 100 dansçı için çalacak. Milonga Gecesi'nin DJ'i ise Isveç'ten Dj: Jerzy.

12 Mayıs Cumartesi akşamı ise yine 22:00-02:00 saatleri arasında ülkemizin dünyaca tanınan orkestrası 'El Mediterraneo' Dome Hotel'de düzenlenen milonga gecesinde sahne alacak. Gecenin DJ'i aynı zamanda Uluslararası İstanbul Tango Festivali organizatörü Aydoğan Arkış.

12-13 Mayıs Cumartesi ve Pazar günleri ise Arjantin'den gelen eğitmenlerin vereceği tango dersleri ile devam edecek olan festival, 13 Mayıs Pazar akşamı saat 19:00'da Dome Hotel Havuz Başında'ki kapanış partisi ile sona eriyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 617 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler