1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. "Tamamen iyileştik"
"Tamamen iyileştik"

"Tamamen iyileştik"

Türkiye'nin tanınmış müzisyen ve yazarlarından Zülfü Livaneli, ABD'deki imza gününde Coronavirüs kaptığı iddiaları ve sağlık durumuyla ilgili konuştu. 

A+A-

Türkiye'nin tanınmış müzisyen ve yazarlarından Zülfü Livaneli, ABD'deki imza gününde Coronavirüs kaptığı iddiaları ve sağlık durumuyla ilgili konuştu. Livaneli; "Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik" dedi. 

 

"İKİ TOPLANTIDAN BİRİNDE KAPTIK"

Coronavirüs iddialarıyla ilgili soru üzerine Livaneli, "25 Şubat'ta eşim ve kızımla üç ayrı etkinlik için New York'a gittik. Bunlardan ikisi, Rumi Suite konserleri, Serenad kitabımın İngilizce baskısıyla ilgili düzenlenen bir toplantı, öteki de Columbia Üniversitesi'nde bir söyleşiydi. Kitap toplantısında yaklaşık yüz Amerikalı ve Türk vardı. Columbia'da da salon tamamen doluydu. Bu iki toplantıdan birinde corona virüs kapmış olmalıyız" dedi.

 

"TAMAMEN İYİLEŞTİK"

Zülfü Livaneli, sağlık durumuyla ilgili olarak ise, "Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye'ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz. Kim hangi toplantıda, kime geçirdi bunu söylemek imkansız" dedi. 

 

"DOKTORLAR ARASINDA BÜYÜK BİR KAVGA VAR"

Züfü Livaneli; "İlaç şirketleri ve onların etkilediği lobiler, doktorlar arasında büyük bir kavga var. Bu yüzden iyileşme sürecimizle ilgili bir bilgi paylaşamayacağım. Ama tedavi edilebiliyor. Kimse umutsuzluğa düşmesin, mümkünse evde otursun ve bu belayı dayanışmayla atlatmaya çalışalım. Moralimizi de çok bozmayalım çünkü iyileşmek için moral önemli" diye konuştu.

Bu haber toplam 1205 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler