1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘TAM BİR ÜÇ KAĞIT’
‘TAM BİR ÜÇ KAĞIT’

‘TAM BİR ÜÇ KAĞIT’

Denktaş: Arife günü ihaleye çıkarak bayram tatilinden 48 saat sonra ihaleyi sona erdiren bu müthiş zekânın sahibi kim?

A+A-
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Kıbrıs Türk Petrolleri’nin satışı için bayram arifesinde ihaleye çıkıldığını” kaydederek, ihaleyi “hükümetin üç kağıdı” diye niteleyerek eleştirdi.
Denktaş açıklamasında, ihaleyle Kıbrıs Türk Petrolleri’nin yüzde 90’lık hissesinin satılmasının hedeflendiğini öğrendiklerini belirterek, ihaleye başvuru süresinin 14 Kasım’da dolacağını kaydetti.
Açıklamasına, ihale şartnamesini de ekleyerek basına duyuran Denktaş, “Mevcut hükümetin tam bir üç kağıtçı marifetiyle satışa çıkardığı Kıbrıs Türk Petrolleri hisseleri satış şartnamesi; oynanmak istenen oyunun yazılı belgesi olarak görülmektedir” dedi.
Hükümetin verdiği süre içerisinde Kıbrıs Türk işadamlarının biraraya gelerek bir konsorsiyum şeklinde teklif vermesinin önünün kapatıldığını savunan Denktaş; “Verilen süre içerisinde 3 - 4 işadamlarımızın biraraya gelerek bir konsorsiyum şeklinde teklif vermesinin önü kapatılmış, talep edilen rakamları toparlayabilmek adına bankalarla görüşerek mutabakat sağlayıp teklif verme imkanı ortadan kaldırılmıştır. Ve en önemlisi, hükümetin el sıkıştığı şirketten daha yüksek teklif veren olması halinde açık pazarlık maddesi ile ihalenin istenilen kişiye verilmesi garanti altına alınmıştır” diye konuştu.

DENKTAŞ’TAN HÜKÜMETE SORULAR !

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, böylesi bir ihaleden Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un haberdar olmadığı ve yurt dışında olduğu bilgisi edinildiğini de belirterek, hükümete şu soruları yöneltti:
“Böylesi önemli bir girişimden hükümetin Ekonomi Bakanı haberdar değilse kim haberdardır? Ekonomi Bakanı bu konuya ne demektedir? İhaleye çıkılmadan 24 saat önce Ekonomi Bakanı, yurt içinde olduğuna göre, tüm bu hazırlık son 24 saatte mi yapıldı? Arife günü ihaleye çıkarak bayram tatilinden 48 saat sonra ihaleyi sona erdiren bu müthiş zekânın sahibi kimdir? Bu düzenbazlığın sahibi bayram bitmeden istifasını da sunacak mıdır?”
DP Genel Başkanı Denktaş, hükümeti istifaya çağırarak, yeni bir KTHY oyunu oynandığını savundu.
Denktaş, DP’nin konunun takipçisi olacağını vurgulayarak, hükümetin istifasını sağlamak için de her türlü girişimi yapacaklarını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler