1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TALİMAT VERİLDİ, ÖDEDİM'
TALİMAT VERİLDİ, ÖDEDİM

'TALİMAT VERİLDİ, ÖDEDİM'

Turizm Tanıtım Faaliyetleri çerçevesinde İstanbul’daki Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti’ye yapılan 45 bin 533 TL’lik fazla ödeme ile ilgili inceleme yapan Sayıştay Denetçileri, İstanbul Turizm Tanıtım Ofisi’nin o dönem koordinatörü

A+A-

 

 

 

 

Turizm Tanıtım Faaliyetleri çerçevesinde İstanbul’daki Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti’ye yapılan 45 bin 533 TL’lik fazla ödeme ile ilgili inceleme yapan Sayıştay Denetçileri, İstanbul Turizm Tanıtım Ofisi’nin o dönem koordinatörü Afet Değirmencioğlu’nu tuttu.

İstanbul Turizm Tanıtım Ofisi’nde 9 yıl görev yaptıktan sonra geçtiğimiz Aralık ayında sözleşmesi biten ve görevden alınan Değirmencioğlu, söz konusu protokolün Turizm Bakanlığı ile Öykü Reklam Hizmetleri arasında imzalandığını ve kendisinin de talimatlar çerçevesinde ödemeleri yaptığını ifade etti.

 

“YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIM…”

İstanbul Turizm Tanıtım Ofisi’nin eski Koordinatörü Afet Değirmencioğlu, ‘fazla ödeme’ ile ilgili gerekli çalışmayı yaptığını ve defalarca bakanlığa bildirdiğini ifade etti, bu ödemeden sorumlu tutulması halinde yasal yollara başvuracağını kaydetti.

 

“TALİMATLAR DIŞINDA HİÇBİR ÖDEME YAPILMADI”

Ödemelerle ilgili talimatlarla birlikte paranın da gönderildiğini, ona göre de ödemelerin yapıldığını aktaran Değirmencioğlu, kendisinin söz konusu şirkete talimatlar dışında hiçbir ödeme yapmadığını da kaydetti.

Ödemelerle ilgili tüm rapor ve dosyaları da tuttuğunu, toplam bedelin ve ödemelerin 23 fatura olduğu bilgisini aktaran Değirmencioğlu, yılsonu gidilen uyuşmalarda fazla ödemenin ortaya çıktığını aktardı. İstanbul’dan çıkıp gerek Turizm, gerekse de Maliye Bakanlığı’na giderek hatanın bulunması için çalıştığını aktaran Afet Değirmencioğlu, ‘matematiksel bir hata’ olduğunun ortaya çıktığını, ödemelerle ilgili hesaplamaları da kendisinin yapmadığını kaydetti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1421 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler