1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Talep değil, dayatma!..
Talep değil, dayatma!..

Talep değil, dayatma!..

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, liselerde ilahiyat bölümlerinin açılması kararına 2 cümle açıklama getirmedi. Sendikanın ve CTP’nin sorgulamalarına da cevap vermedi. Bu bir ‘talep mi?’ yoksa bir ‘dayatma mı’ sorgulamaları

A+A-

 

 

 

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, liselerde ilahiyat bölümlerinin açılması kararına 2 cümle açıklama getirmedi.

Sendikanın ve CTP’nin sorgulamalarına da cevap vermedi. Bu bir ‘talep mi?’ yoksa bir ‘dayatma mı’ sorgulamalarına ise Haspolat Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Mevlanaoğlu’nun sözleri bu noktada anlam kazandı:

“İlahiyat bölümüyle ilgili bir talep gerçekleştirmedik.”

Demek ki talep değil, ‘ilahi’ dayatma var.


Rent A Car işletmeleri Üstel’e sinirli…

Rent A Car yani Kiralık araç şirketleri Turizm Bakanı Ünal Üstel’e oldukça öfkeli ve sinirli… İddialara göre Turizm Bakanı Üstel’in Rent A Car şirketi olduğu fakat bunun başka isimler tarafından çalıştırıldığı… Ve yine bu iddiaların yanı sıra, belirlenen fiyatı altında yani fiyat kırarak, kiralık araç kiralayan bu şirketin büyük bir huzursuzluk yarattığı…

Bunu adaletsizlik olarak değerlendiren Rent A Car işletmeleri birilerinin bu işe bir dur demesini istiyor.

Ve Üstel’i bu yanlıştan dönmeye davet ediyor.


Zengin, TC vekili gibi…

Meclis’teki çalışmalarıyla değil, yaptığı kötü davranışlar ile ön plana çıkan UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin yine yaptı yapacağını…

Geçtiğimiz gün sağlıkla ilgili bir tasarının görüşüldüğü komiteye katılan sağlık çalışanı yetkilileri, “İşçilerden yüzde 20 sağlık katkısı alınırken, TC Büyükelçiliği, Barış Kuvvetleri mensuplarının yanı sıra birçok kesimden kesinti yapılmıyor bu tekrardan düzenlenmeli” görüşünü ortaya attı.

Bu görüşe yanıt ise Ahmet Zengin’den geldi, “TC Büyükelçiliği gözünüze mi battı. Ne istersiniz?” diye sorunca, “Zengin KKTC milletvekili mi yoksa TC vekili mi”  sorusu akıllara geldi.

 


 “Ata Atun’u anlamadık”

Cumhurbaşkanlığı Müzakere Heyeti Danışma Kurulu Üyesi de olan Ata Atun, dünkü köşe yazısında, “KKTC’yi kurmakla ne kazandık” diye sorarak kaleme aldığı yazısına bir okuyucu görüşü:

“Yazıyı baştan sona okurum ancak anlamadım, neyi kazandığımızı… Egemenlik dedi Atun… Evet geçtiğimiz gün TC bakanlarının arkasından yol alan Başbakan İrsen Küçük’ü görünce ne kadar egemen olduğumuz ortaya çıktı.  

TC bakanları karşısında sus pus olan Başbakan ve bakanlar ile biraz daha ne kadar su içeceğimize bile karışacak olan TC hükümeti ile egemen bir devletiz.”

 

 


 

Hava gök gürültülü sağnak yağışlı, üstüne birde soğuk, fırtına da cabası,o yetmezmiş gibi elektrikler de gidince birde laptopun şarz(j)ı bitmek üzereyse dey(ğ)meyin keyfime...Cnım ülkem...Seni elektriksizliğinle, zamlarınla, grevlerinle, sürekli değişen bakanlarınla, belli olmayan nüfusunla, özel sektörde sürünen çalışanınla, her şeyinle seviyorum...

Nihan YÜCEL’in profilinden

 

Komik bir ülkenin, düzenin vatandaşlarıyız. Bu bir ayrıcalıktır! Yaşasın KKTC!!! I LOVE BANANA!

Hüseyin KIRSAÇ’ın twitterinden

 

 


Haspolat Meslek Lisesi'nde İlahiyat Bölümü

“Dün, Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Dairesi Müdürü Metin Gültekin ve Eğitim Öğretim Uzmanı Aytunç Şirket, Haspolat Meslek Lisesine giderek bu okul da ilahiyat bölümü açılacağını ve sonrasında da okulun adının değiştirileceğini bizzat bildirdiler. Bu karar Bakanlar kuruluna aitmiş. Şimdi bu ülkenin sorunu bu mu? Zorlama kararlar ile daha fazla tepki oluşacağını kimse farkında değil mi? Yoksa bunu kimse önemsemiyor mu? Hele geçim derdinin, ekonomik sıkıntıların, adaletsizliğin memleketin her yerine sıçradığı bir zamanda.”

Erçin ŞAHMARAN

 


 

Anlayamadıklarım


“Özgürlük ve Reform Partisi’nin ağır topları istifa edip Demokrat Partiye geçmişler. İşin enteresanı bunların çoğu da daha önce Demokrat Parti’den istifa edip,Özgürlük ve Reform Partisine geçmişlerdi. Hade ben anlamadım ama onlar bari bunu anladılar mı acaba? Madem geri dönecektiler , bu haltı zamanında neden yemişlerdi? Bari onlar anladı mı?”

BÜLENT DİZDARLI

 


Kaçağa karşı var mı bir babayiğit!

“Bu ülkede bakan bile kaçak işçi çalıştırdığını göz önüne alırsanız kime ceza uygulayacaksınız ki? Kaçakları çalıştıran sistem sonra “ülkede kaçak çok” yaygarası yapmıyor mu? “Binlerce kaçak işçi var” diye haykıranların, bu işçileri kimler çalıştırıyor sorusunu soramadığı bir sistemden bahsediyoruz! Bu soruları sorabilecek ve üstüne gidebilecek bir babayiğit varsa, cezaya bile gerek kalmaz! Yeter ki deşifre edelim!”

SEFA KARAHASAN

 


 

“Hademe olarak işe aldığı geçici çalışanlar bakanlığa bağlı dairelerde sekreter olarak görevlendirmektedir.”

 ŞENER ELCİL  

 


 

“Alım gücünü olumsuz etkileyen petrol zammı kaçınılmaz. KKTC’deki petrol fiyatları, birçok ülkeden daha ucuz.”

MALİYE BAKANI ERSİN TATAR

 


KKTC’nin Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu’nda, yüzlerden düşen bin parça!..

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler