1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TALAT'TAN '50+ PROJESİ'NE DESTEK
TALATTAN 50+ PROJESİNE DESTEK

TALAT'TAN '50+ PROJESİ'NE DESTEK

Çocuk Onkoloji Hastanesi yapımı için başlatılan “50+” projesine İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da katkı yaptı.

A+A-

 

 

 

Çocuk Onkoloji Hastanesi yapımı için başlatılan “50+” projesine İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da katkı yaptı.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dünyanın her yerinden ünlülere ait imzalı eşyaların yanı sıra, KKTC’de de tarihte önemli izler bırakan insanlardan katkılar gelmeye devam ediyor.

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, önceki gün, değişim döneminde kullandığı gözlüklerini imzalayarak projeye bağışladı.

Talat yaptığı açıklamada bu gibi sosyal hizmetli projelerle toplumda farkındalık yaratmanın önemli olduğunu söyledi.

Talat, “anlamlı bir projeye destek verme şansını kendilerine sağladıkları için” 50+ proje ekibine teşekkür ederek, bu tür projelerin toplumsal ve sosyal birlikteliğin güçlenmesine de katkı koyacağına olan inancını belirtti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay da,  devlete önemli hizmetleri bulunan devlet büyüklerinin 50+ projesine yapmış oldukları katkıların paha biçilmez olduğunu ve büyük anlamlar içerdiğini belirtti.

Projeye katkı koyan herkese teşekkür eden Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Kortay, projenin gün geçtikçe daha da anlam kazandığını belirtti.

Dünyanın değişik yerlerinden kişi, kurum ve kuruluşlardan gelen imzalı eşyalar, Nisan 2012’de Kanser Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek gecede açık artırma usulü satılacak.

 

Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler