1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Talat: Yenilenmeyi gençleştirmeyle bütünleştirmeliyiz.
Talat: Yenilenmeyi gençleştirmeyle bütünleştirmeliyiz.

Talat: Yenilenmeyi gençleştirmeyle bütünleştirmeliyiz.

Talat, “Partide birlik sağlarken ve siyaset üretirken, yenilenmeyi gençleştirmeyle bütünleştirmeliyiz. Gençlere daha fazla görev, imkan ve sorumluluk vermeliyiz” dedi.

A+A-

 

CTP-BG Genel Başkan adayı, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat kurultaydaki konuşmasında, CTP’nin ülkenin en değerli partilerinden olduğunu ve toplumun CTP’ye ihtiyacı olduğunu belirtti. Talat, partinin son dönemlerde yaşadığı sıkıntılar, kırgınlıklar ve parti içindeki bölünmelerin kendisini üzdüğünü ve tekrar CTP Genel Başkanlığına aday olmaya zorladığını söyledi.

Talat, siyasi partilerin gönüllülük işi olduğunu, kimsenin zorla tutulmadığını, kimsenin de çıkarları için bir siyasi partiyi tutmaması gerektiğini belirterek, özveriyle siyasi partilere tutulması ve toplumsal kaygılarla hareket edilmesinin önemine işaret etti.

Kimsenin parti başkanı olarak doğmadığını vurgulayan Talat, siyasi partilerin topluma hizmet için bulunduğunu, kendine çekmek için işe adam almak için olmadığını kaydetti.

Parti disiplininin geriye gittiğini de ifade eden Talar, CTP’de bunun olamayacağını vurgulayarak, birlik ve bütünlüğün önemine vurgu yaptı. Talat, partide gençlere önem verilmesinin önemine de işaret ederek, partide donanımlı insanların yer alması ve toplumun geleceğini doğru bir zemin üzerine oturtmanın önemine dikkat çekti.

Talat, “Partide birlik sağlarken ve siyaset üretirken, yenilenmeyi gençleştirmeyle bütünleştirmeliyiz. Gençlere daha fazla görev, imkan ve sorumluluk vermeliyiz” dedi.

Kıbrıs sorununun çözümünün en önemli hedefleri olduğunu ifade eden Talat, CTP’nin Kıbrıs sorununu çözmekteki samimiyetinin ortada olduğunu, çözüm yolundaki her adımda imzasının bulunduğunu kaydetti.

Kıbrıs müzakerelerinde her zaman CTP’nin sürükleyici olduğunu işaret eden Talat, CTP’nin Kıbrıs politikalarının hem dünyada, hem de Türkiye’de benimsendiğini ifade etti. Talat, ülkenin Kıbrıs sorununun çözümünde ve ülkenin gelişiminde CTP’ye ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Talat, hükümette olan CTP’nin Kıbrıs konusunda da her alanda çalışması gerektiğini ifade ederek, CTP’nin en önemli görevlerinden bir tanesinin de ülkede adaleti sağlamak olduğunu ve bunun istihdamdan yargıya, her alanda gerektiğini kaydetti.

Mehmet Ali Talat, ülkedeki “UBP zihniyetini” temizlemenin görevleri olduğunu ifade ederek, “UBP zihniyetini temizlemek, daha temiz, daha adil bir düzen yaratmak bizim boynumuzun borcudur” dedi. “UBP”den değil, zihniyetinden bahsettiğine işaret eden Talat, popülizmden de uzak durulması, “her türlü rüşvete” son verilmesi ve ülkeyi temiz bir ülke haline getirmenin görevleri olduğunu vurguladı.

Halkın siyasete güvensizliğine de değinen Talat, halkın bütününü kucaklayarak, güven vereceklerini söyledi. Talat, “En önemli görevlerimizden biri de halka ‘CTP varsa, siyasete güvenebiliriz’ dedirteceğiz” ifadesini kullandı. Talat, “Ülkemize her alanda sahip çıkacağız, çünkü bu bizim gelecek nesillere borcumuzdur. Kıbrıs Türk halkını özne haline getireceğiz, üretim odaklı bir ekonomik yapı temel hedefimiz olacak. Şeffaf hesap verebilir bir kamu boynumuzun borcudur” dedi.

Talat, partide herkesi birlik ve beraberliği sağlamak için hep birlikte harekete çağırdı.

(TAK)

Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler