1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TALAT, UBP'NİN PARALARINI SORDU
TALAT, UBPNİN PARALARINI SORDU

TALAT, UBP'NİN PARALARINI SORDU

Mehmet ALİ TALAT yazdı!... UBP DÜZENLEDİĞİ PİYANGOSUNUN ÇEKİLİŞİNİ BİLE YAPAMAMIŞTI

A+A-

 

 

Mehmet ALİ TALAT yazdı!...


UBP DÜZENLEDİĞİ PİYANGOSUNUN ÇEKİLİŞİNİ BİLE YAPAMAMIŞTI

 

 

Ülkemizde ilginç şeylerin olması yanı sıra ilginç şeyler de söyleniyor. İncir çekirdeğini doldurmayan veya sadece bir görüş olan bazı ifadeler, anında yıldırımları üzerine çeker ve her kurum-kuruluş konuyla ilgili arabalarca laf ederken, bazı önemli hususlar suskunlukla geçiştirilebiliyor.

Bakın geçtiğimiz günlerde önce UBP’nin Genel Başkanı ve Başbakan Sayın İrsen Küçük, sonra da UBP Genel Sekreteri neler söylemişlerdi… Tabii başlangıcı İrsen Küçük yaptığı ve Genel Başkan olduğu için onun söyledikleriyle yetineceğim.

Gazete haberlerinde şu ifadeler yer alıyor: “Küçük, “Geçmişte borçtan kurtulamayan UBP bizim sayemizde çok şükür borçlarını temizlemiştir ve bugün bankada kaynağı, parası vardır. Dolayısıyla bizim kamu kaynaklarına partisel amaçlı el atmamız söz konusu değildir. Buna ihtiyacımız yok” diye konuştu.

Küçük, parti için mülk satın aldıklarını da sözlerine ekledi.” (17 Ağustos 2012)

Şimdi buna ne denir?

Bir siyasi partinin mali kaynakları nelerdir veya neler olabilir?.. Her siyasi partinin gelir kaynakları aşağı yukarı aynıdır. İktidarda ve muhalefette olmasıyla da değişmez. Belki miktarları biraz değişir, o kadar… Bunlar; devlet katkısı, üye aidatları, yapılan faaliyetlerden (piyango, çay partileri, sergiler gibi) elde edilen gelirler ve bağışlar…

 Sahi, yanılmıyorsam UBP düzenlediği piyangosunun çekilişini bile yapamamıştı…

 Uzun söze gerek yok; kamu kaynaklarının partisel amaçlı kullanılmasına ihtiyacının olmadığını söyleyen bir parti başkanı, borçtan kurtulamayan partisini nasıl zenginleştirdiğini anlatmak zorunda değil mi sizce? Elan, piyango çekilişini bile beceremeyen UBP’nin, yukarıda saydığım gelir kalemlerinin hangisinin kendisiyle birlikte, iki yılda, fırladığını ve partiyi borç batağından çıkarıp zenginleştirdiğini anlatması gerekmez mi?

 İktidar partisinin bu konuyu açıklamasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Temiz siyaset için değil, şeffaflık gereği olarak da değil, ama bizleri aptal yerine koymadığını göstermek için bu şarttır…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 633 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler