1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAK'TAN 'İPTAL' AÇIKLAMASI
TAKTAN İPTAL AÇIKLAMASI

TAK'TAN 'İPTAL' AÇIKLAMASI

Türk Ajansı Kıbrıs’a, “Ulusal Birlik Partisi Belediye Başkanları” ifadesi yer alan açıklamanın haberi; sehven yayınlanmış olup açıklamada kaynak, belediye başkanlarının isimleri ve imza olmayışı sebebiyle iptal edildi.

A+A-

Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK), a.kartal @ ktbb.net elektronik posta adresinden dün gelen ve altında “Ulusal Birlik Partisi Belediye Başkanları” ifadesi yer alan açıklamanın haberi; sehven yayınlanmış olup açıklamada kaynak, belediye başkanlarının isimleri ve imza olmayışı sebebiyle iptal edildi.

TAK, haberin iptalinin ardından, haber unsurlarındaki söz konusu eksikliklerin giderilmesi amacıyla haber ilkeleri temelinde gereğini yaparak, söz konusu açıklamayı teyit etmek için telefonla ulaşabildiği UBP’li belediye başkanları Mehmet Zafer (Lefke Belediye Başkanı), Halil Orun (İskele Belediye Başkanı), Fuat Namsoy (Lapta Belediye Başkanı), Yücel Atakara (Alsancak Belediye Başkanı), Mehmet Kerimoğlu (Serdarlı Belediye Başkanı), Adem Ademgil (Akdoğan Belediye Başkanı) ile Bakanlar Kurulu’nun aldığı yasa gücünde kararnameyle izne çıkarılan Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’ndan aldığı açıklamalara ve ayrıca Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’dan faks aracılığıyla gelen ve “UBP Belediye Başkanları adına Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy” imzalı açıklamaya dayanarak yeni bir haber yayınladı.

Dolayısıyla yerel bir gazetenin bugünkü sayısında “TAK Karıştı... TAK’ın yayına verdiği ‘Küçük’e destek’ haberi, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü ve BRTK Müdürü’nün müdahalesi ile bültenden kaldırıldı” başlığıyla yayınlanan haber gerçeklerden yoksundur.

Konu, yapılan bir hatanın düzeltilmesinden ibarettir, art niyet aranması üzücüdür.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 639 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler