1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAKSİCİ CİNAYETİ AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE SEVK EDİLDİ
TAKSİCİ CİNAYETİ AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE SEVK EDİLDİ

TAKSİCİ CİNAYETİ AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE SEVK EDİLDİ

Tepebaşı köyünde, taksici Hasan Kaşıkcıer’i bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklu bulunan zanlılar Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

A+A-

 

 

Tepebaşı köyünde, 21 Ekim 2011 tarihinde taksici Hasan Kaşıkcıer’i bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklu bulunan zanlılar Adnan Öz ve Fatih Yılmaz, yargılanmak üzere Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı’nın huzurunda görüşülen duruşmada, İddia makamı Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara hazır bulunurken, sanıklar Adnan Öz ve Fatih Yılmaz’ı ise Avukat Buğra Akter savundu.   

 Yargıç Melek Esendağlı, zanlıların “taammüden adam öldürme, adam öldürme, kasati hasar ve bıçak taşıma” suçlarından yargılanmak üzere 16 Mayıs’ta Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşmanın başlayacağını belirtti.

 

OLAY NASIL OLMUŞTU?

40 yaşındaki taksici Hasan Kaşıkçıer, 21 Ekim 2011 tarihinde, alacağını tahsil etmek isterken vücudunun çeşitli yerlerinden 24 kez bıçaklandıktan sonra, ağaçlık araziye sürüklenip, başı ve burnu taşla ezilerek öldürülmüştü. Ceset, sabah saatlerinde bir çoban tarafından Tepebaşı köyü yakınlarında bulunmuş ve yapılan soruşturmanın ardından Adnan Öz ve Fatih Yılmaz tutuklanmıştı.
 Vahşi bir cinayete kurban giden Hasan Kaşıkçıer’in katil zanlıları Adnan Öz ve Fatih Yılmaz “taammüden adam öldürme”, “adam öldürme”, “kasti hasar” ve “kanunsuz sivri uçlu bıçak taşıma” suçlarından yargılanacak..

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 744 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler