1. HABERLER

  2. Takımsal mücadeleye veda
 Takımsal mücadeleye veda

Takımsal mücadeleye veda

Portekiz’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Bilardo Milli Takımımız dün Rusya ile oynadığı ikinci karşılaşmasında da kaybederek takım karşılaşmalarına veda etti

A+A-

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından Portekiz’in Vale do Lobo kentinde düzenlenen “Erkekler, Bayanlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Şampiyonası’nda takım karşılaşmaları ile devam edildi. Geçtiğimiz gün ilk karşılaşmasında güçlü Hollanda karşısında tutunamayarak mağlup olan Milli Takımımız bu kez eşleştiği Rusya karşısında şanssızlığına boyun eğdi.

Rusya karşısında sporcumuz  Berk Mehmetçik, Danilla Smeltntskli ile oynarken, Ali Karanfiloğlu Sergey Lutsker’in rakibi oldu. Şampiyona boyunca oynadığı iki karşılaşmada şampiyon sporcularla eşleşen Osman Şanlısoy’un Rusya karşılaşmasındaki rakibi yine bir şampiyon sporcu olan Ruslan Chinahov oldu.
Berk Mehmetcik’in rakibi Danilla Smelntskli karşısında 6-5 önde olduğu sırada Osman Şanlısoy’un şampiyon rakibine 8-1 mağlup olmasının ardından Ali Karanfiloğlu’nun da rakibi Sergey Lutsker’e  8-1 mağlup olması, Rusya’nın galibiyetini getirdi. Bu sonuçların ardından Bilardo Milli Takımımız takımlar karşılaşmalarına veda etti.
Avrupa Bilardo Şampiyonası’na “10 Top” disiplini karşılaşmaları ile devam edilecek.

Bu haber toplam 747 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler