1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAKIMSAL LİG YARIN BAŞLIYOR
TAKIMSAL LİG YARIN BAŞLIYOR

TAKIMSAL LİG YARIN BAŞLIYOR

Bilardo Federasyonu’nun düzenlediği takımsal lig yarın Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu Başkanı Gre Leenders’in başlama vuruşu ile başlayacak

A+A-

 

 

 

 

 

 

Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenmekte olan takımsal lig, yarın Number Eight Bilardo Salonu’nda düzenlenecek açılış töreni ile start alacak.
Ligde mücadele edecek 15 takım ve sporcularının hazır bulunacağı açılış törenine Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) Başkanı Gre Leenders ile Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş ve Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nun da katılması bekleniyor.
Toplam 15 takım sporcularının formaları ile yer alacağı saat 13.00’deki kokteylli açılış töreninde takım fotoğrafları çekilip fikstür çekilişi gerçekleştirilecek.
Bu yıl doğu, batı ve kuzey olmak üzere 5’erli takımların mücadele edeceği üç ligde gerçekleştirilecek mücadelelerin sonunda liglerini ilk iki sırada tamamlayan takımlar “Süper Lig”i oluşturacak.

EPBF BAŞKANI GELİYOR

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) Başkanı Gre Leenders bu akşam adamıza geliyor.
Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun davetlisi olarak ülkemize gelecek olan Gre Leenders ülkemizde konaklayacağı üç gün içinde önümüzdeki dört yılda ülkemizde yapılması kararlaştırılan uluslararası turnuvalar için otel ve salonlarda incelemelerde bulunacak.
EPBF Sportif İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Anamaria Matesic’in de eşlik edeceği bilardonun patronunun,  konaklayacağı Cratos Premium Hotel ile Salamis Bay Conti Resort Hotel’de yapacağı inceleme sonunda kararını vermesi bekleniyor.
Bilindiği gibi Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu geçtiğimiz yıl EPBF’e tam üye olmasının ardından Avrupa Bilardo Şampiyonalarına ev sahipliği yapma talebinde bulunmuş ve bu talep EPBF yönetim kurulu tarafından dört yıllık bir program çerçevesinde kabul edilmişti.

EPBF Yönetim Kurulunun kabul ettiği programa göre ülkemizde yapılacak uluslar arası turnuvalar şöyle:
1- 2012 yılında “Euro-Tour”,
2- 2013 yılında “Euro-Tour”
3- 2014 yılında “Avrupa Gençler ve Avrupa Senior’lar Şampiyonası”
4- 2015 yılında “Avrupa Erkekler, Bayanlar ve Tekerlekli Sandalye Şampiyonası”

 

 

Bu haber toplam 736 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler