1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Takım olmak ve artıları
Takım olmak ve artıları

Takım olmak ve artıları

Kazanmak için üç etken… Hırs, istek ve takım olmak… Uzun zamandır ilk kez bu kadar istekli ve hırslı gördüm Küçük Kaymaklı’yı. Takımdaki yardımlaşma görülen en olumlu gelişmeydi. Bir takım gibi oynadı dün Küçük kaymaklı. Puan farkının

A+A-

 

Kazanmak için üç etken… Hırs, istek ve takım olmak…

Uzun zamandır ilk kez bu kadar istekli ve hırslı gördüm Küçük Kaymaklı’yı. Takımdaki yardımlaşma görülen en olumlu gelişmeydi. Bir takım gibi oynadı dün Küçük kaymaklı.

Puan farkının açılması şampiyonluk hedefinden uzaklaşmak anlamındaydı. Çünkü maç kaybetmeyen bir Yenicami vardı rakip olarak.

Kazanmak için rakibin etkili olduğu noktalara önlem almak, çabuk oynamak zorundaydı. Bunun bilinciyle sahaya çıkan Kaymaklı alan daraltarak oynadı. Yakın ve baskılı oyunu Yenicami oyuncularına topla oynama alanı bırakmadı. Topu Ertaç ile buluşturmadaki başarı, golleri de peşi sıra getirdi.

Kaleci Ali’den en uçtaki adam Ertaç’a kadar her futbolcu yapılması gereken ne varsa yaptı bu maçta.

Zaman zaman hatalı goller yese de kaleci Ali, Yenicami takımının etkili dış şutlarının çoğunda başarılıydı.

İlk müdahalelerde başarılı savunması bütün hava toplarını aldı.

Orta alandan çabuk çıkan takım rakip ceza alanı içinde etkili oldu. Ceza alanı içerisine çok rahat giren takım her seferinde en az 4-5 oyuncu ile geldi.

Dönen topları almakta rakibine oranla daha başarılıydı. Kenarları, özellikle sağ kanadı çok iyi kullandı. Göbekten gelen ara paslarda Ertaç’ı buluşturmak da etkili oldu.

İlerde top tutmakta başarılı olan takım savunmasını rahatlattı.

Yapılan bütün bu doğrular skora da yansıdı.

Yenicami en etkili yeri olan kenarlardan bildik bunaltıcı baskısını kuramadı. Çünkü oyunu kenarlara açamadı. Göbekten de gelemeyen takım mahkum oynadı.

 Orta alanda top kayıpları yapan takım bu bölgeyi rakibe verdi ve oyun kurmakta zorlandı. Bunun sonucunda ilerde topla fazla buluşamayan Kemal Uçaner de sürekli hakemle konuştu. Her karara itiraz etti.

Savunması rakip oyunculara hiç direnemedi. Ceza alanı içerisinde topla oynamasına bu kadar çok izin vermek intihardı.

İlk yarı beklemediği bir farkla bitince artık kaybedecek bir şeyi olmayan takım ikinci yarı iyice yüklendi. Rakibin de biraz rahat oyunundan biraz da kendi kişisel becerilerinden iki gol buldu. Ancak bu yüklenme anlarında geride bırakılan büyük boşluklardan pozisyon verdi.

Zaman zaman gerginlikler yaşansa da seyir zevki yüksek bir maç oldu.

Sakatlanan futbolcuların oyun dışında olduğu anların takımlar için ne kadar önemli olduğunu gördük bir kez daha. Bu sürenin uzaması takımlara olumsuz yansıyor. Tedavilerin daha çabuk yapılıp oyuncuların daha erken oyuna dönmesi veya hemen değişiklik yapılması çok önemli.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1025 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler