1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAK’a ilginç atamalar…
TAK’a ilginç atamalar…

TAK’a ilginç atamalar…

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) Yönetim Kurulu’na atamalar yapıldı. Atamalardaki isimler dikkat çekti. Bir önceki dönemde TAK Yönetimi’nde bulunan gazeteci Levent Özadam yeniden TAK yönetiminde yer alırken, hükümet Volkan Gazetesi Genel Koordinatörü

A+A-

 

 

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) Yönetim Kurulu’na atamalar yapıldı. Atamalardaki isimler dikkat çekti. Bir önceki dönemde TAK Yönetimi’nde bulunan gazeteci Levent Özadam yeniden TAK yönetiminde yer alırken, hükümet Volkan Gazetesi Genel Koordinatörü ve yazarı Aydın Akkurt’u da yönetime atadı.

 Cumhurbaşkanlığı ise yönetimdeki sandalyelerini Cumhurbaşkanı özel kalem müdürü olarak görev yapan Mehmet Göktürk Ötüken’in yanı sıra Cumhurbaşkanlığı eski TAK Müdürü Emir Ersoy’u bu göreve layık görerek doldurdu.

 


 

Töre, UBP’de kriz yarattı

Eski Tarım Bakanı Zorlu Töre, hakkında çıkan kaçakçılık iddialarının ardından Başbakan Küçük tarafından görevinden alınmış, o gün bugündür de Töre, parti içerisinde muhalif ses vermeye başlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde AS TV’de Levent Özadam’ın programında Töre, “Bazı bakan arkadaşlar tamamen sermayenin emrine girmişlerdir ve onların borularını öttürmektedirler” açıklaması yaptı, ancak isim vermedi. Ancak Töre’nin bu açıklamaları UBP’de yeni bir krizin başlangıcı olacak.

UBP’liler şimdi hangi bakanların sermayenin emrine girdiğini tartışadursun, UBP içerisindeki iktidar kavgası büyüdükçe büyüyecek.

 


Bakan Dürüst kimi bakanlığa çağırdı?

Ülkemiz üniversitelerine bu yıl Türkiye’den tercihin az sayıda olması eğitim camiasını gerdi. Üniversite yöneticileri, gelecek olan öğrenci sayısından, memnun değilken, Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, “Öğrenci sayısı arttı” açıklamaları ile kafa karıştırıyor. Dün bu bağlamda, kimi üniversite yöneticilerini bakanlığa çağıran Dürüst’ün, yaşanan krize yönelik toplantı yaptığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1193 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler