1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAK KARARSIZ KALDI
TAK KARARSIZ KALDI

TAK KARARSIZ KALDI

UBP Kurultayı yaklaşırken parti içi çekişmelerin de dozu arttı. Bu çekişmelerin son kurbanı ise devletin resmi haber ajansı TAK oldu. UBP’li belediye başkanlarının İrsen Küçük’e ortak destek beyanı TAK’ın bülteninde yarım saat kaldıktan

A+A-

 

UBP Kurultayı yaklaşırken parti içi çekişmelerin de dozu arttı. Bu çekişmelerin son kurbanı ise devletin resmi haber ajansı TAK oldu. UBP’li belediye başkanlarının İrsen Küçük’e ortak destek beyanı TAK’ın bülteninde yarım saat kaldıktan sonra hiçbir açıklama yapılmadan kaldırıldı. 'Sansür'lenen haberin iki saat sonra yeniden haber bültenine 'BAZI UBP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI' düzeltmesi yapılarak dahil edilmesi ise, "TAK'ta neler oluyor?" sorusunu akıllara getirdi.

 

İşte ‘tartışmalı'  haber;

 

İktidardaki Ulusal Birlik Partisi’ne (UBP) mensup belediye başkanları, ülkenin ve partinin geleceği açısından siyasi istikrara ihtiyaç olduğunu belirterek, Genel Başkan, Başbakan İrsen Küçük’e desteklerinin tam olduğunu ve önümüzdeki kurultayda hep birlikte hareket edeceklerini açıkladı.

“UBP belediye başkanları” imzasıyla yapılan açıklamada, son günlerde parti kurultayına yönelik parti içi ve dışı söylemlerin, halkın tek başına iktidara getirdiği UBP’yi yıpratmaya yönelik çalışmalar olduğu ve kaygıyla izlendiği ifade edildi.

“Gelinen bu aşamada halkımızın beklentisi olan istikrar ve hizmet anlayışını korumak görevi başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere bütün Ulusal Birlik Partisine gönül verenlere düşmektedir” denilen açıklamada, UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’e şu ifadelerle destek belirtildi:

“Üç yıllık bir süre içinde, Meclis’ten güvenoyu almış Hükümet Programı başarı ile uygulanmaktadır. Konular parti meclisimizde sürekli olarak tartışılmış ve gerekli kararlar alınarak uygulanmıştır.

“Ülkemizin ve partimizin geleceği açısından siyasi istikrara ihtiyaç vardır. Bu nedenle partimizde birlik ve beraberlik ihtiyacının olduğu bu dönemde Sayın Genel Başkanımıza desteğimizin tam olduğunu ve Ulusal Birlik Partisi Belediye Başkanları olarak gerçekleşecek kurultayda hep birlikte hareket edeceğimizi beyan ederiz.”

KKTC'deki 28 belediyeden 14'ü UBP'li başkanlardan oluşuyor. UBP tüzüğü gereği olağan kurultay 2 yılda bir düzenleniyor. UBP'nin son kurultayı Aralık 2010'da yapılmıştı.

 

                                     

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler