1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAHSİLAT YOLSUZLUĞU MU?
TAHSİLAT YOLSUZLUĞU MU?

TAHSİLAT YOLSUZLUĞU MU?

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı yeni kurulan Mali Şübe ,Gazimağusa Gelir ve Vergi Dairesi,Tahsilatlar Amiri Doğan Erüreten’i (52) dolandırmak maksadıyla sahte evrak düzenleme suçundan göz altına aldı. Maliye Bakanlığı Teftiş Şubesi’nin bi

A+A-

 

 

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı yeni kurulan Mali Şübe ,Gazimağusa Gelir ve Vergi Dairesi,Tahsilatlar Amiri Doğan Erüreten’i (52) dolandırmak maksadıyla sahte evrak düzenleme suçundan göz altına aldı. Maliye Bakanlığı Teftiş Şubesi’nin birkaç aydır Gazimağusa Vergi Dairesi’nde yaptığı araştırma sonucunda Doğan Erüreten’in yaptığı işlemlerde şu ana kadar 220 bin TL açık tespit edildi. Meselenin polise aktarılmasının ardından önceki gün gözaltına alınan Doğan Erüreten, dün sabah Gazimağusa’da Mahkeme huzuruna çıkarıldı. Zanlı Erüreten aleyhine soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

 

HESAPLARI AYARLADI…

 

Zanlı’nın işleme koyduğu bazı evrakları önce iptal ettiği daha sonra da yeniden işleme tabi tuttuğu belirlendi. Elde edilen bilgiye göre zanlı, polise verdiği ifadede, açığını denkleştirmek için hesapları ayarladığını kabul etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1293 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler