1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAHLİL SONUÇLARI BELİRLEYECEK
TAHLİL SONUÇLARI BELİRLEYECEK

TAHLİL SONUÇLARI BELİRLEYECEK

Alsancak’da geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen “tecavüz” olayı duyanlara pes dedirtti. 4 Mayıs Cuma günü bir tatil köyünde kalan Ekrem Akbaşoğlu ve Dilek Demiray adlı çift, Türkiye’den gelen Sema Şahin isimli misafirlerine içki ve

A+A-

Alsancak’da bir tatil köyünde kalan Ekrem Akbaşoğlu ve Dilek Demiray adlı çift, Türkiye’den gelen Sema Şahin isimli misafirlerine içki ve uyuşturucu içirip tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı. Evli çift dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

 

 

 

 

Alsancak’da geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen “tecavüz” olayı duyanlara pes dedirtti. 4 Mayıs Cuma günü bir tatil köyünde kalan Ekrem Akbaşoğlu ve Dilek Demiray adlı çift, Türkiye’den gelen Sema Şahin isimli misafirlerine içki ve uyuşturucu içirip tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı. Maddi sıkıntı içerisinde oldukları iddiasıyla müşteki Sema Şahin’i fuhuş yapmaya zorladıkları ancak müştekinin bunu kabul etmediği ileri sürülerek tecavüz ettikleri iddia edildi. Sema Şahin tarafından polise şikayet edilen evli çift, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. 4 Mayıs 2012 tarihinde aleyhlerine 3’er gün tutukluluk alınan Ekrem Akbaşoğlu ve Dilek Demiray dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Mustafa Atakara ve zanlılar hazır bulundu. Savcı, meselenin tahkikat memurunu mahkemeye tanık olarak dinletti.

 

POLİS: “TAHLİL SONUÇLARI BEKLENİYOR”

Polis memuru, 4 Mayıs 2012 tarihinde meydana gelen “tecavüz” suçuyla bağlantılı olarak, zanlıların tutuklandığını söyledi. Olay günü saat 04.00 sıralarında müştekinin bir tatil köyünde kalan zanlıların yanına Türkiye’den misafir olarak geldiğini, o gece müştekiye içki ve uyuşturucu içirip tecavüz ettikleri gerekçesiyle tutuklandığını belirten polis, müştekinin olay sonrası polise gelerek şikayette bulunduğunu aktardı.

Polis memuru, zanlıların suçlarını kabul etmediğini, müştekide zorlama ve darp izi çıkmadığını söyleyerek, devlet laboratuarından sperm örnekleri için tahlil sonuçlarının beklendiğini aktardı.

Yeni suçlarla ilgili soruşturmanın devam ettiğini aktaran tahkikat memuru, çevre şahadetinin arandığını söyledi. Tahkikatın henüz yeni başladığını, alınacak ifadeler ve bulunacak emareler olduğunu aktaran polis, zanlıların tahkikat amaçlı 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

 

SAVCI: “SUÇ ŞİDDET İÇERİKLİDİR”

Mahkeme, polis memurunun talebi üzerine, bir itirazları olup olmadığını sordu. Her iki zanlı da maddi ve manevi yönden mağdur olduklarını iddia ederek, suçla bir bağlantıları olmadıklarını ileri sürdü.

Savcı Atakara da işlenen suçun şiddet içerikli olduğunu belirterek, zanlıların 4 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Melek Esendağlı ise polis memurunun talebini dikkate alarak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1131 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler