1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tahlil sonuçları artık internette
Tahlil sonuçları artık internette

Tahlil sonuçları artık internette

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni ve yurttaşın hayatını kolaylaştırıcı bir uygulama daha…

A+A-


“Yurttaşlar, tahlil sonuçlarını artık www.saglikbakanligi.com adresinden öğrenilebilecek”

Sağlık Bakanlığı, yurttaşların Devlet Hastaneleri’nde yaptırdığı tahlillerin sonuçlarını artık, bakanlığın resmi web sitesi olan ‘www.saglikbakanligi.com’ adresinden de öğrenebileceklerini duyurdu.

Yurttaşın hayatını kolaylaştırıcı uygulamalar…
Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamada, çağımızın en önemli iletişim ve bilgi mecrası olan internet uygulamaları ile yurttaşların hayatının kolaylaştırılmasının hedeflendiği belirtilerek,  böylelikle bireylerin sağlık hizmetlerine daha hızlı ve daha çağdaş erişim sağlayacağı kaydedildi.

www.saglikbakanligi.com
yurttaşlar, Sağlık Bakanlığı bünyesinde laboratuvar hizmeti verilen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, Mağusa Devlet Hastanesi, Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi, Cengiz Topel Hastanesi ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yapılan tüm tahlillerinin sonuçlarını, Sağlık Bakanlığı’nın Resmi Web Sitesi  www.saglikbakanligi.com adresinden kolaylıkla şu şekilde öğrenebilecekler.

Tahlil sonuçlarını almak için hastanelere gitmeye gerek kalmadı…
Tahlil sonuçlarını almak için yurttaşların artık hastanelere gitmesine gerek kalmadığının altı çizilen Bakanlık açıklamasında,  “tahlil yaptırtan kişi, www.saglikbakanligi.com adresini ziyaret ederek, ‘Sağlık Bakanlığı Laboratuvar Sonuç Sorgulama Sistemi’ne giriş yaptıktan sonra, kimlik numarasını, doğum yılını ve işlem numarasıyla birlikte güvenlik kodunu girerek, tahlil sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilecek ve çıktısını anında alabilecek” denildi. 

Sağlık otomasyon sistemi geliştirilmeye devam edecek…
Açıklamada, devlet hastanelerinde tahlil yapan kişilerin, tahlil sonuçlarına internet üzerinden ulaşılıyor olması yurttaşlar tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılandığı kaydedilerek, sağlık otomasyon sisteminin geliştirilmesine yönelik çalışmaların artarak devam edilmekte olduğu vurgulandı.

Bu haber toplam 7894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler