1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAHAMMÜLSÜZLÜK
TAHAMMÜLSÜZLÜK

TAHAMMÜLSÜZLÜK

Bu sabah adaya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek’in ilk ziyareti Şehitler Abidesi’ne oldu. Polisin geniş güvenlik önlemleri yine dikkat çekti. Önceden Kuğulu Park’ta “ÇİÇEKLİ” buluşma gerçekleştireceğini

A+A-

 

SAAT: 11:44

 

Bu sabah adaya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek’in ilk ziyareti Şehitler Abidesi’ne oldu. Polisin geniş güvenlik önlemleri yine dikkat çekti.

Önceden Kuğulu Park’ta “ÇİÇEKLİ” buluşma gerçekleştireceğini duyuran YKP’ye ise Kuğulu Park’a giriş izni verilmedi.

Çiçek’in Şehitler Abidesi’ne çelenk bıraktığı sıralarda, Kuğulu Park’ta “ÇİÇEKLİ” buluşma gerçekleştirmek için gelen  kişilerin etrafını polis sardı, geçişlerine izin verilmedi.

Törenin ardından, “ÇİÇEKLİ” buluşma için gelen 6 kişi, Kuğulu Park’a girişleri,

Çiçek’in Şehitler Abidesi önünden ayrılması ile verildi.

Herhangi bir yazılı pankart taşımayan ve slogan atmayan kişilere karşı bu derece yoğun önlem alınması dikkat çekti. Kuğulu Park’ta “ÇİÇEKLİ” buluşma, Çiçek’in bölgeden ayrılmasıyla gerçekleşti. Kuğulu Park’a çiçekli çarşaftan yapılmış pankart serildi ve buluşma olaysız şekilde sona erdi.

 


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, ilk yurt dışı ziyareti çerçevesinde bir günlük resmi ziyaret amacıyla KKTC’ye geldi.

Çiçek, beraberindeki heyetle birlikte, özel uçakla saat 10.00’da Ercan Devlet Havalimanı’na indi.

Cemil Çiçek’i havaalanında Meclis Başkanı Hasan Bozer, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve üst düzey bazı yöneticiler karşıladı.

Adaya varışında herhangi bir açıklama yapmayan Çiçek, gün boyu yoğun ziyaret programının ardından akşam saatlerinde KKTC’den ayrılacak.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e, parlamentodan bir heyet de eşlik ediyor.

YKP’DEN “ÇİÇEKLİ” BULUŞMA

Bu arada YKP, Çiçek’in ziyareti ile ilgili açıklama yaptı, bugün Kuğulu Park’ta “ÇİÇEKLİ” buluşma gerçekleştirileceğini açıkladı;

“Kıbrıs’ın kuzeyini Ankara yönetimlerinin “terbiye” etme süreci devam ediyor.

Yıkım paketinde yer alan ve sene sonuna kadar yürürlüğe girmesi ön görülen kimi yaptırımların hala daha hayata geçirilmemiş olmasından duyduğu rahatsızlığı Erdoğan 19 Temmuz’daki ziyaretinde ve sonrasında yaptığı açıklamalarla ortaya koymuştu. Bu rahatsızlığın en üst seviyede yeniden dile getirilmek ve yıkım paketindeki diğer uygulamaların hayata geçirilmesi için baskı oluşturmak için TBMM Başkanı Cemil Çiçek Cuma günü Kıbrıs’a geliyor…

 

Tam da özelleştirme yasasının, sosyal sigortaların ve diğer paketteki uygulamaların hayata geçirilmesinin gündeme getirildiği tarihe denk gelen bu ziyaret dikkat çekicidir. Ankara ve buradaki işbirlikçisi hükümet ettiğini sananlar yeni yaptırımlar için 9 Eylül’de bir kez daha masaya oturacaklar.

Onları yalnız bırakmıyoruz, 9 Eylül’de saat 10:30’da Kuğulu Parkta ÇİÇEKLİ buluşma gerçekleştiriyoruz…

Davetlisiniz!”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler