1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAEKWONDOCULARDAN BİRİNCİLİK
TAEKWONDOCULARDAN BİRİNCİLİK

TAEKWONDOCULARDAN BİRİNCİLİK

GTF Dünya Kupası müsabakalarında takım müsabakalarının tümünü de birincilikle bitiren KKTC Milli Takımı müsabakalarda en fazla madalya kazanan ülke oldu

A+A-

 

 

 

 

GTF Dünya Kupası müsabakalarında mücadele eden KKTC Milli Takımı ikinci gün maçlarında da madalyaları topladı.

Kanada’nın Toronto şehrinde yapılan GTF Dünya Kupası müsabakalarının ikinci gününde takım müsabakaları ve kırış müsabakaları yanında klasman dışı kırışlar da gerçekleştirildi.

KKTC Milli Takımı,  Genç bayanlar, Büyük Bayanlar ve büyük erkekler kategorilerinin tümünde de hem  takım Hyong’unda hemde serbest müsabakalarda birinci oldu. Çiftler karışık Hyong müsabakalarında ise Songül-Mert ikilisi ikincilik, Pınar-İhsan ve Rigina-Turgay ikisi de üçüncülük elde ettiler.

Bayanlar ayak kırışında Tuğba Aközlüer altın madalya’nın sahibi olurken İhsan Yaldızsal zor hareketler pando-tolyo disiplininde altın madalya aldı.

Klasman dışı açık siklet müsabakalarda ise Turgay Yalçın da serbest müsabakalarda üçüncülük elde etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu kafileyi telefoniyen arayarak taekwondocularımızın elde ettiği başarıları kutladı. Cumhuriyet Meclisi başkanı Hasan Bozer de ikinci günkü sonuçları telefonla öğrenerek sporcuları tebrik etti.

GTF Dünya Kupası müsabakalarında bugün renkli kuşak müsabakaları yapılacak. Müsabakalar sonrasında düzenlenecek ödül töreni ve kapanış seramonisiyle müsabakalar da tamamlanmış olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 471 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler